Choć Bożena Dykiel ma na koncie wiele ról w filmach, serialach i spektaklach teatralnych, m.in. w kultowym Domu, Weselu czy Janosiku, od lat znana jest najbardziej jako Maria Zięba w telenoweli Na wspólnej, emitowanej przez TVN.

W show-biznesie dała się również poznać jako bezkompromisowa komentatorka rzeczywistości społeczno-politycznej. Rok temu na antenie jednego z programów ostro skrytykowała prezydenta Bronisława Komorowskiego

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bożena Dykiel ostro o prezydencie Komorowskim

Nie od dziś wiadomo również, że gwiazda uchodzi za jedną z najlepiej wyglądających w swojej kategorii wiekowej. 67-letnia aktorka zdradziła niedawno w wywiadzie, czemu zawdzięcza swoją szczupłą i sprężystą sylwetkę. Jak się okazuje, Bożena Dykiel codziennie ćwiczy około 20-30 minut. To sprawia,że nie ma również problemów ze stawami.

Ukształtowałam ciało tak, jak ja chciałam, a nie tak, jak chciał cukier czy tłuszcz. Kobieta dojrzała tak jak ja wie więcej, umie więcej, jeżeli życie ma spełnione tak jak ja, że mam zdrowego męża, mam zdrowe córki, mam czwórkę zdrowych wnuków, to czego chcieć więcej na świecie? Czy potrzebuję mieć jakieś miliony? Nie, ja potrzebuję mieć po prostu miłość i szczęście, a to mam - zdradziła w rozmowie z agencją Lifestyle Newseria.  

Jak widać, dla aktorki najważniejsi są najbliżsi, nie zaś blichtr sławy i show-biznesowy sukces. To postawa godna podziwu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bożena Dykiel: Pomagam finansowo moim córkom!