11 sierpnia 2019 roku zmarła Bożena Krzyżanowska. Informację o śmierci polskiej aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, a także piosenkarki, podał jako pierwszy w poniedziałek serwis internetowy e-teatr.pl. Artystka odeszła w wieku 61 lat. Przyczyna jej śmierci nie została podana do wiadomości publicznej. Pogrzeb odbędzie się w Krakowie.

Kim była Bożena Krzyżanowska?

Bożena Krzyżanowska przyszła na świat 6 września 1957 roku w Krakowie. W 1980 roku ukończyła tamże studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na ekranie zadebiutowała rok później rolą w Marii Jagodzińskiej w serialu "07 zgłoś się". Była przede wszystkim aktorką teatralną, związaną ze scenami Krakowa i Wrocławia. W 1985 roku partnerowała Jerzemu Radziwiłowiczowi w kostiumowym filmie "Ognisty anioł". Była także świetną wokalistką - w 1989 roku zdobyła Nagrodę Główną na 10. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Spora popularność przyniosła jej rola Zyty w serialu "Przyłbice i kaptury". W latach 2002-2010 występowała w telenoweli "Samo życie", gdzie wcielała się w postać dyrektor liceum. Pojawiała się także w takich popularnych serialach telewizyjnych, jak "Pierwsza miłość" (pielęgniarka), "M jak miłość" (Alina, znajoma Marty), "Na dobre i na złe" (matka Eli) i "Hotel 52", gdzie zagrała Alicję, żonę rezydenta hotelu, Wiktora (Jacek Koman).

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Zobacz zdjęcia Bożeny Krzyżanowskiej w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Nie żyje syn byłego posła. 14-latek zginął podczas jazdy quadem