Gdy świat ujrzał pierwszą część dokumentalnego filmu braci Sekielskich o pedofilii w Kościele katolickim, nikt nie spodziewał się aż tak wysokich statystyk obejrzeń. "Tylko nie mów nikomu" ma już ponad 23 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. 16 maja na tej samej platformie pojawi się "Zabawa w chowanego", kolejna część filmu, która również powstała dzięki środkom zebranym drogą publicznej zbiórki. Mamy już zwiastun filmu.

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich: Mamy zwiastun

Premiera "Zabawy w chowanego" z powodu pandemii była kilkukrotnie przesuwana, jednak doczekała się ostatecznego dnia premiery. W sobotę będzie można obejrzeć cały dokument, zaś w środę bracia Sekielscy pokazali zwiastun filmu. Widzimy w nim historie kolejnych ofiar księży, których bohaterowie filmu oskarżają o czyny pedofilskie.

Każdy, kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II  - pisał na Facebooku Tomasz Sekielski. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz, ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi.

Sam zwiastun filmu, który pojawił się w sieci przed momentem, obejrzano już prawie 20 tysięcy razy.