Rozwód Brada Pitta i Angeliny Jolie odcisnął piętno na całej rodzinie. Pitt dopiero niedawno się pozbierał i zaczął znów pokazywać się publicznie. Aktor ma za sobą terapię i odwyk. Jolie również zrobiła sobie dłuższą przerwę, a na czerwonym dywanie zaczęła pojawiać się regularnie dopiero od premiery filmu "Czarownica 2" - widać, że jest już w zdecydowanej lepszej formie. Gwiazda niemal wszędzie zabiera ze sobą dzieci - na oficjalne gale, premiery kinowe, a także na co dzień. Można ją spotkać z Paxem, Zaharą, Shiloh, Vivienne i Knoxem na przykład w centrum handlowym czy w zoo w Los Angeles. Za to Brad Pitt praktycznie nie ma kontaktu z dziećmi - a przede wszystkim z najstarszym, Maddoxem, którego ostatni raz widział w 2015 roku.

Brad Pitt i Angelina Jolie nie sfinalizowali jeszcze ostatecznie swojego rozwodu, ale zgodnie z prawem obowiązującym w Los Angeles, oboje uchodzą już za osoby wolne. Żadne z nich nie wdało się jednak jeszcze w poważny związek. Pojawiało się wiele plotek, głównie dotyczących romansów Pitta, ale każdą z nich aktor zdementował lub po prostu wyśmiał. Jak donoszą amerykańskie media, Brad nie skupia się teraz na znalezieniu nowej towarzyszki życia, ale na naprawie relacji ze swoimi dziećmi. Chodzi zwłaszcza o dwóch adoptowanych synów - wspomnianego już Maddoxa (18) oraz Paxa (16).

Brad Pitt pokłócił się z najstarszym synem, Maddoxem, na pokładzie samolotu. Podobno doszło między nimi do szarpaniny. Rzekomo to właśnie ten atak agresji Pitta w stosunku do nastolatka sprawił, że Angelina Jolie złożyła papiery rozwodowe. Zaś Maddox nie rozmawiał z ojcem od feralnego dnia. Ich ostatnie wspólne zdjęcia pochodzą z 2015 roku. Teraz okazuje się, że pozostałe adoptowane dzieci również nie pałają sympatią do Pitta. Chodzi o Paxa i Zaharę. Jak podaje US Weekly, wszystkie adoptowane dzieci pary nie chcą spędzić świąt Bożego Narodzenia z Bradem, a Maddox w ogóle nie uznaje Pitta za ojca.

Pitt utrzymuje jedynie relacje z trójką biologicznych dzieci, jakie ma ze związku z Jolie - Shiloh (13), Vivienne (11) i Knoxem (11). To właśnie z nimi planuje spędzić wigilię - oczywiście, jeśli Angelina się zgodzi. Sąd postanowił bowiem, że na razie to ona sprawuje pełnię praw rodzicielskich. Brad może widywać dzieci tylko kilka razy w miesiącu. Jeśli Jolie postanowi jednak, że dzieci końcówkę grudnia spędzą razem z nią w domu, Brad będzie miał przed sobą wizję naprawdę samotnych świąt...