Polityka Emmanuela Macrona nie musi pasować wszystkim, jednak zamiast mówić o jego dokonaniach politycznych, wielu skupia się jedynie na…jego żonie. Małżeństwo Emmanuela Macrona i Brigitte Macron to najgłośniejszy temat ostatnich miesięcy. Francuskie gazety rozpisują się o "miłości, która podbija Pałac Elizejski". Ale głośno o Emmannuelu Macronie jest nie tylko we Francji! Dlaczego? Media rozpisują się o jego związku ze znacznie starszą kobietą. Wiele kontrowersji wzbudził także fakt, że żona Emmanuela Macrona była jego nauczycielką, i to właśnie dla niego porzuciła męża. Kim jest Brigitte Trogneaux? Poznajcie historię ich miłości.

Emmanuel Macron i Brigitte Macron są małżeństwem dokładnie dziesięciu lat, ale nie to sprawia, że są na językach całego świata. Chodzi przede wszystkim o różnicę wieku – Brigitte Macron jest starsza od Macrona o … 24 lata. Jak się poznali? Emmanuel Macron poznał przyszłą ukochaną już w 1992 roku. Wówczas Brigitte Trogneauxbyła nauczycielką Macrona. Uczyła francuskiego w kolegium jezuickim, do którego uczęszczał obecny prezydent Francji.

Emmanuel miał wtedy 15 lat, ale uczuciem do swoje nauczycielki zapałał dopiero dwa lata później. Podobno rodzice Emmanuela Macrona zauważyli, że ten za bardzo zbliżył się do nauczycielki – zabronili mu z nią kontaktów i wysłali Emmanuela do Paryża. To nie pomogło, miłość Macrona i Trogneaux okazała się silniejsza. Macron obiecał ukochanej, że się z nią ożeni i wiele lat później dotrzymał danego słowa! A honor to bardzo cenna wartość - również w polityce.

Brigitte Macron w 2006 roku rozwiodła się z mężem, francuskim bankierem Adre Louis Auziere, z którym ma troje dzieci. Rok później Brigitte Macron i Emmanuel Macron wzięli ślub. Od tamtej pory są nierozłączni! W 2015 roku Brigitte zrezygnowała z kariery nauczycielskiej, by wspomagać męża w jego politycznej drodze. I rzeczywiście, Brigitte Macron wspiera Emmanuela Macrona – była mocnym punktem w jego kampanii prezydenckiej. Pisała przemówienia, monitorowała pojawiające się w mediach informacje na jego temat. Chętnie służyła mu także radą. A Francuzi po prostu ją uwielbiają!

Jeszcze przed wygraną Macrona, Brigitte zapytano, czy jest gotowa zostać Pierwszą Damą. Po 20 latach z nim jestem gotowa na wszystko - odpowiedziała. Macron nie pozostał jej dłużny. Wiele jej zawdzięczam. To dzięki niej jestem, kim jestem – mówił już po ogłoszeniu wstępnych wyników I tury Emmanuelle.

Emmanuel Macron utrzymuje świetne kontakty z dziećmi Brigitte Macron – synem Sebastianem (który jest starszy od niego tylko o dwa lata!), koleżanką z klasy Laurence i 30-letnią Tiphaine, która pracuje w jego sztabie. Dziś 64-letnia Brigitte Macron ma już siedmioro wnucząt (!), a Emmanuel Macron 39 lat i przed sobą karierę prezydenta Francji.

Według znajomych pary prezydenckiej, Emmanuele Macron nie zrobi nic bez rady swojej małżonki Brigitte. A jej rola nie kończy się tylko na doborze garnituru.  Brigitte Macron chętnie udziela mu rad politycznych. Prawdopodobnie stanie się jedną z najbardziej wpływowych pierwszych dam w historii Francji.