Ta gala Brit Awards 2017 przejdzie do historii! Brit Awards to coroczne nagrody przyznawane przez brytyjski przemysł fonograficzny. Tegoroczną galę poprowadzili Emma Willis i Dermot O’Leary. Wyniki głosowania zaskoczyły nie tylko widzów, ale i same gwiazdy. Trzykrotnie nominowany raper Skept nie otrzymał żadnej statuetki, z kolei dwukrotnie nominowany David Bowie został nagrodzony w kategorii „Album roku” oraz „Najlepszy Brytyjski Artysta”. Co się działo podczas Brit Awards 2017?

Tegoroczna gala Brit Awards to przede wszystkim wielki hołd zmarłym w ubiegłym roku artystów. Podczas gali wspomniano m.in. George’a Michaela, Prince’a, czy Davida Bowiego. George’a Michaela wspominał przyjaciel z zespołu Wham! w towarzystwie wokalistek z zespołu Pepsi & Shirlie. Był to jeden z najpiękniejszych momentów gali.

Jak to zwykle bywa podczas wielkich gali, również podczas Brit Awards 2017 nie obyło się bez kontrowersji. Z pewnością należy zaliczyć do tego koncert Katy Perry, która niezbyt dyskretnie odwołała się do spotkania Donalda Trumpa i i Theresy May (premier Wielkiej Brytanii). Na scenie pojawiły się kościotrupy  ubrane w niemal identyczne kreacje co Trump i May.

Oburzenie wywołał także występ rapera Skepty, który bez krępacji wykonywał utwory pełne wulgaryzmów, które, jak się okazało, zostały wyciszone przez telewizję.  Na scenie zobaczyliśmy także występ zespołu Coldplay, Robbie’go Williamsa, Eda Sherana.

Kto zdobył statuetki? Poznajcie zwycięzców Brit Awards 2017:

Artysta Roku - Świat: Drake

Zespół Roku - Świat: A Tribe Called Quest

Artystka Roku: Emeli Sande

Artysta Roku: David Bowie

Singiel Roku: Little Mix - "Shout Out to My Ex"

Zespół Roku: The 1975

Przełomowy Artysta: Rag'n'Bone Man

Teledysk Roku: One Direction - "History"

Artystka Roku - Świat: Beyonce

 Album Roku: David Bowie - "Blackstar"

BRITs Global Success: Adele 

BRITs Icon Award: Robbie Williams