Britney Spears trafiła do szpitala psychiatrycznego na początku kwietnia. Wokalistka dobrowolnie poddała się leczeniu w klinice, w związku z poważnymi problemami. Zdrowie psychiczne Britney Spears pogorszyło się prawdopodobnie wraz z chorobą jej ojca, Jamie'go Spears'a, który z powodu pęknięcia okrężnicy musiał przejść dwie skomplikowane operacje. Już na początku tego roku gwiazda odwołała swoją trasę koncertową w Las Vegas, aby móc jak najwięcej czasu spędzić z rodziną. Jak twierdzi jej menedżer, Larry Rudolph, Britney Spears może w Vegas już nigdy nie wystąpić. Wokalistka jest podobno w bardzo złym stanie zarówno psychicznym, jak i fizycznym i nie podoła próbom do serii koncertów, które miały się rozpocząć w lutym.

Britney Spears kończy karierę?

 „Jako osoba, która kieruje jej karierą - w oparciu o informacje, które ja i wszyscy jej współpracownicy otrzymujemy, jest dla mnie jasne, że nie powinna wracać do rezydentury w Vegas. Na pewno nie w najbliższej przyszłości i być może nigdy więcej” - mówi menedżer gwiazdy dla TMZ.

Larry Rudolph nie jest wtajemniczony w szczegółowe informacje na temat zdrowia Britney Spears i otrzymuje tylko informacje medyczne, które mają bezpośredni wpływ na jej karierę. Mówi, że Britney była w 2/3 prób do występów w Vegas, kiedy jej ojciec zachorował pod koniec ubiegłego roku:„Musieliśmy wycofać show, ponieważ jej lekarstwa przestały działać i była zdenerwowana chorobą ojca”. Britney Spears podobno zawsze sama decydowała, kiedy chciała pracować, a kiedy nie.

 „Zeszłego lata, kiedy chciała wyruszyć w trasę, dzwoniła do mnie każdego dnia. Była podekscytowana. Teraz nie dzwoniła do mnie od miesięcy. Nie chce występować”.

Co dalej z karierą Britney Spears? Rudolph twierdzi, że nie chce aby wokalistka pracowała, dopóki nie będzie gotowa fizycznie i psychicznie.

"Jeśli ten czas już nigdy nie nadejdzie, to nie nadejdzie. Nie chcę, ani nie mam takiej mocy, aby zmusić ją do występów. A jeśli kiedykolwiek zechce znowu pracować, jestem tutaj, żeby jej powiedzieć, czy to dobry czy zły pomysł.”

Britney Spears w szpitalu psychiatrycznym

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Britney Spears ma problemy psychiczne. Wokalistka w 2007 roku miała bardzo ciężki okres w swoim życiu - imprezowała, brała używki, a ostatecznie przeszła załamanie nerwowe i ogoliła głowę na łyso. To właśnie jej ojciec miał być osobą, która wyciągnęła ją wtedy z najciemniejszego okresu w jej życiu.

Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia wokalistki.