Po jedenastu latach powraca Idol. Ten format telewizyjny zdobył rzesze fanów, którzy do dziś pamiętają, jak śledzili zmagania uczestników.  Nagrodą główną było wydanie debiutanckiej płyy i jej promocja w mediach. Okazuje się, że po jedenastu latach Idol powróci na antenę Polsatu. Kultowy program wylansował parę gwiazd – Monikę Brodkę, Anię Dąbrowską czy Sylwię Grzeszczak. Co dziś robią zwycięzcy poprzednich edycji?

Pierwszą edycję Idola wygrała… Alicja Janosz. Wydawało się, że wokalistka zrobi wielką karierę. Po zakończeniu programu nagrała płytę, która niestety spotkała z falą krytyki. Na jakiś czas zniknęła wówczas z show- biznesu. Dziś jest szczęśliwą mamą dwuletniego Tymona. 12 kwietnia 2016 roku to nowy singiel artystki, zapowiadający  jej najnowszy album Retronowa. Czyby szykował się wielki powrót Alicji Janosz? Miejmy nadzieję. Po pierwszej edycji show największy sukces odniosła Ania Dąbrowska, która odpadła z show zajmując… ósme miejsce. Dziś jest jedną z najchętniej słuchanych wokalistek w Polsce. W marcu ukazała się jej kolejna płyta „Dla naiwnych marzycieli”, a singiel zapowiadający jej krążek W głowie ma dziś ponad 9 milionów wyświetleń. Ta edycja wylansowała najwięcej gwiazd - Ewelinę Flintę, Tomka Makowieckiego czy Szymona Wydrę.

[AKPA]

 Drugą edycję Idola zwyciężył Krzysztof Zalewski, który wciąż działa w polskim biznesie muzycznym. Dwa dni temu ukazał się jego nowy kawałek Miłość Miłość, w którego klipie wystąpiła Natalia Przybysz. Jednak większą rozpoznawalność uzyskał Mariusz Totoszko, który zajął drugie miejsce. Ma na swoim koncie liczne spektakle teatralne  oraz udział w eliminacjach d Konkursu Piosenki Eurowizji. W latach 2009 – 2014 związany był z grupą Volver, a obecnie prowadzi działalność artystyczną. W tej edycji głośnym nazwiskiem stała się Hania Stach, która do dziś kontynuuje przygodę z muzyką.

[AKPA]

Trzecią edycję Idola wygrała Monika Brodka, która jako jedyna ze wszystkich finalistów osiągnęła sukces dziś już na miarę światową. W 2004 roku na rynek trafiła jej pierwsza płyta, a już dwa lata później ukazała się kolejna. Przez kolejne cztery latka Brodka koncertowała, gromadziła doświadczenia i kształtowała swój muzyczny styl. Powróciła w 2010 roku z genialną płytą Granda. To był wielki powrót Brodki, ale na kolejną płytę fani musieli czekać następne sześć lat. W tym roku ukazała się płyta Clashes, która już zyskała ogromną popularność. Niestety z tej edycji Idola tylko Brodka wybiła się na tle innych uczestników.

Czwartą edycję zwyciężył Maciej Silski. Po programie w 2007 roku wydał solową płytę, a w kolejnym gościnnie wystąpił na dwóch krążkach. Jego kariera nie potoczyła się tak dobrze jak Sławomira Uniatowskiego, który zajął drugie miejsce w tej edycji. Co prawda na kilka lat zniknął z show-biznesu, ale powrócił z wielkim impetem. W 2015 roku zaprezentował odmieniony wizerunek. Wokalista obecnie pracuje nad solowym, debiutanckim albumem, która ma się ukazać w 2016 roku.