Bardzo smutna wiadomość ze świata kina i telewizji. Nie żyje Bronisław Cieślak, odtwórca kultowej roli porucznika Borewicza w serialu "07 zgłoś się", a w ostatnich latach gwiazdor czterokrotnie nominowanego do Telekamer serialu "Malanowski & Partnerzy". Aktor, a także dziennikarz i prezenter telewizyjny, zmarł 2 maja 2021 roku w wieku 77 lat. Informację jako pierwsza podała w niedzielę rano telewizja TVN 24. Doniesienia mediów potwierdziła żona aktora, Anna.

Bronisław Cieślak - przyczyna śmierci

Nie jest tajemnicą, że Bronisław Cieślak od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. W 2018 roku zdiagnozowano u aktora raka prostaty. O swoich poważnych problemach ze zdrowiem mówił otwarcie.

Mam raka. Pogodziłem się z tym. Wszystko, co najważniejsze już przeżyłem, a teraz cieszę się każdą chwilą. A jesień tego roku mamy piękną.  Czuję się świetnie i patrzę, jak żona kosi trawę. Właściwie powinienem zabrać jej tę kosiarkę, ale udzielam wywiadu - wyznał.

Bronisław Cieślak - życie prywatne i kariera

Bronisław Cieślak urodził się 8 października 1943 roku w Krakowie. W wieku 25 lat rozpoczął pracę jako dziennikarz w Polskim Radiu, a potem w Krakowskim Ośrodku Telewizyjnym. Był twórcą wielu programów telewizyjnych. 

Na ekranie zadebiutował w 1976 roku jako inżynier Bogdan Zawada w serialu obyczajowym "Znaki szczególne". Ogromną rozpoznawalność przyniosła mu rola porucznika Sławomira Borewicza w kultowym serialu kryminalnym "07 zgłoś się". W późniejszych latach można go był oglądać również w innych popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak "Bank nie z tej ziemi", "Świat według Kiepskich", "Tak czy nie", "Mrok", "Pierwsza miłość", "Malanowski & Partnerzy" i "Na bank się uda".

W 1985 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. W latach 1997-2005 był posłem na Sejm z ramienia SLD. 

Bronisław Cieślak był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną Jasną Krystyną Chrzanowską-Cieślak miał córkę Katarzynę. Z drugą żoną Anną miał córkę Zofię i syna Jana. Był stryjem popularnej aktorki młodego pokolenia, Anny Cieślak.

ZOBACZ TEŻ: Bronisław Cieślak komentuje związek bratanicy z Edwardem Miszczakiem: "Nie martwię się o Anię"