Bronisław Opałko nie żyje. Odwórca słynnej kabaretowej postaci Genowefy Pigwy zmarł 18 sierpnia o godz. 4 rano w szpitalu w Kielcach. Miał 66 lat. Artysta w ostatnich latach chorował. Nie jest też tajemnicą, że Opałko miał problem z alkoholem. Jak sam przyznawał, pod wpływem środków odurzających łatwiej mu było się wcielać w postać fikcyjnej "baby z Napierstkowa".

Czasami nie mogłem patrzeć na babkę i powiem, że dobry kielich pomógł mi to zagrać. Byłem bardziej rozluźniony. To były straszne doły, organizm domagał się alkoholu, po przebudzeniu zaczynało się dzień od piwka - powiedział w rozmowie z "Super Expressem".

W 2015 roku zrobiło się o nim głośno ze względu na szeroko opisywany w mediach wyrok sądu, skazujący go na 20 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata za uprawę pięciu krzaków marihuany.

- Ja myślałem, że działam w dobrej intencji, ponieważ nie chcę biegać po dilerach, szukać trawki... Ona czasem pomaga mi przed koncertem skoncentrować się - mówił wtedy Opałko.

Bronisław Opałko miał wkrótce przejść drugą operację kręgosłupa. Niestety, już jej nie doczekał.

Bronisław Opałko nie żyje

Bronisław Opałko przyszedł na świat 17 litego 1952 roku. Skończył wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. W rolę Genowefy Pigwy zaczął się wcielać w latach 70. i robił to przez 40 lat. Występy kabaretowe nie były jednak jego jedynym zajęciem. Był także aktorem, kompozytorem i autorem tekstów. W 1993 roku rodowity kielczanin wyprowadził się z miasta i zamieszkał na wsi, gdzie prowadził studio nagrań.

Zdjęcia Bronisława Opałko w roli Genowefy Pigwy możecie obejrzeć w GALERII >>