Brytyjska rodzina królewska jak mało która dba o swój wizerunek medialny. Ubiór poszczególnych jej członków określony jest bardzo zasadniczą etykietą i nie ma mowy o żadnej ekstrawagancji czy zbyt częstych od niej odstępstwach. Ostatnio mediami wstrząsnęły zdjęcia, na których widać najważniejszych członków rodu Windsor w tzw. „ohydnych” świątecznych sweterkach, które co roku są obiektem żartów całej branży mody. Dlaczego zatem na oficjalne zdjęcie w nich zdecydowała się Brytyjska Rodzina Królewska?

POLECAMY: NAJLEPIEJ UBRANE GWIAZDY według Vanity Fair. Kto w tym roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu?

Jak się okazuje, do rodzinnego, okolicznościowego zdjęcia nie pozowali prawdziwi członkowie rodu Królowej Elżbiety II, ale ich figury woskowe zgromadzone w londyńskim Muzeum Madame Tussauds. Słynne na cały świat muzeum postanowiło wprowadzić do swoich wnętrz trochę humoru i ubrało figury członków rodziny królewskiej w kiczowate, świąteczne swetry. Figury ubrano m.in. w zabawne swetry z pieskiem w koronie, pingwinem czy zaprzęgiem reniferów.

ZOBACZ: KATE MIDDLETON I PARIS HILTON w identycznych sukienkach. Która lepiej się prezentuje?

W normalnych okolicznościach królowa Elżbieta, jej mąż i potomkowie pewnie nie mogliby sobie na to pozwolić, jednak tym razem wszystko odbyło się za pozwoleniem samych zainteresowanych. Akcja londyńskiego muzeum ma bowiem związek z kampanią "Dzień swetra - uratuj dzieciom życie". Akcja potrwa do połowy grudnia i ma na celu zachęcenie wszystkich do noszenia zabawnych swetrów, a jednocześnie przekazywania datków na rzecz dzieci z Nepalu, które cierpią na tak poważna i śmiertelne choroby jak malaria i zapalenie płuc.

CZYTAJ TEŻ: MEGHAN MARKLE nowa ukochana buntowniczego Księca Harry'ego

Największą uwagę na wspólnym „rodzinnym” zdjęciu robią następca tronu, książę William i jego żona Kate. Parę ubrano bowiem w sweter-kombo, czyli taki, w którym mieszczą się dwie osoby. Nietypowe wdzianko ozdobiono choinkami, figurkami z piernika i ołowianymi żołnierzykami.

Ciekawe, jak przyszły król i królowa Wielkiej Brytanii naprawdę wyglądaliby w takim ubraniu. I czy kiedykolwiek zdecydują się na założenie ich „w realu”...?