Cameron Boyce chorował na padaczkę. Rodzina zmarłego 6 lipca aktora zdecydowała się ujawnić, jaka była przyczyna śmierci 20-latka w specjalnym oświadczeniu wydanym dla portalu People. Informacja o śmierci Camerona Boyce'a poruszyła miliony ludzi na całym świecie, a kondolencje jego rodzinie składają nawet osoby, które wcześniej nie śledziły kariery chłopaka. W związku ze wsparciem, jakie otrzymują bliscy Camerona, postanowili oni podać dokładną przyczynę śmierci aktora, choć początkowo ujawnili jedynie informację, że Cameron Boyce zmarł we śnie w wyniku ataku związanego z wieloletnią chorobą. Aż do teraz, nie wiadomo było, na co chorował 20-latek.

Na co zmarł Cameron Boyce?

Przyczyną śmierci Camerona Boyce'a była epilepsja. Rodzina ujawniła tę informację w oświadczeniu skierowanym do jednego z portali:

„Tragiczna śmierć była spowodowana atakiem będącym wynikiem jego choroby, mianowicie padaczki. Wciąż próbujemy przejść przez ten niezwykle trudny czas i nadal prosimy o uszanowanie prywatności, aby rodzina i wszyscy, którzy go znali i kochali, mogli w spokoju pogodzić się z jego stratą i poczynić przygotowania do pogrzebu - który sam w sobie jest bolesny" - napisała rodzina Camerona Boyce'a.

Padaczka jest rodzajem zaburzeń neurologicznych, które występują w wyniku chwilowej niesprawności mózgu. Choroba objawia się nagłymi wyładowaniami wewnątrz komórek nerwowych, a charakterystyczne dla niej są ataki bardzo silnych wstrząsów, związane z utratą świadomości. Szacuje się, że na epilepsję choruje ok. 1% społeczeństwa, czyli ok. 50 milionów ludzi na całym świecie. 

Cameron Boyce jest najbardziej znany z roli Luke'a Rossa w disneyowskim serialu "Jessie". Swoją karierę zaczął jednak już w wieku 9 lat, kiedy zagrał w horrorze "Lustra", a także pojawił się u boku takich aktorów, jak Shia LaBeouf czy Michelle Monaghan w "Eagle Eye". W ostatnich latach Cameron Boyce skupiał się na działalności charytatywnej, w wyniku której udało mu się zebrać niemal 30 tys. dolarów na budowę studni w Suazi.

Zmarłemu 20-latkowi hołd złożyły znane gwiazdy, z którymi współpracował, m.in. Salma Hayek, Adam Sandler czy Zendaya.

ZOBACZ TEŻ: CAMERON BOYCE Gwiazdy składają hołd zmarłemu aktorowi