Nie żyje Cameron Boyce. Odszedł 6 lipca w wieku zaledwie 20 lat. Wiadomość o nagłej śmierci gwiazdora Disneya obiegła media za oceanem w niedzielę rano. Smutne doniesienia zaszokowały tysiące fanów. Jeszcze w piątek aktor był bowiem aktywny mediach społecznościowych - opublikował na Instagramie swoje czarno-białe zdjęcie z sesji dla amerykańskiego magazynu "i-D", któremu udzielił wywiadu pod koniec 2018 roku. Przyczynę jego śmierci podała rodzina w oficjalnym komunikacie za pośrednictwem jego rzecznika. Dowiadujemy się z niego, że Boyce zmarł we śnie "na skutek ataku będącego rezultatem jego stanu zdrowia", w związku z którym był poddawany leczeniu.

Świat niewątpliwie został pozbawiony jednego ze swoich najjaśniejszych świateł, ale jego dusza będzie żyć dalej dzięki dobroci oraz współczuciu wszystkich, którzy go znali i kochali - napisali bliscy zmarłego aktora w opublikowanym oświadczeniu.

Boyce ostatnio wyprowadził się z domu rodzinnego i zamieszkał razem z przyjaciółmi. Nie ujawniono jednak, czy to właśnie tam zmarł.

Kim był Cameron Boyce?

Cameron Boyce urodził się 28 maja 1999 roku w Los Angeles. Swoją oryginalną urodę zawdzięczał pochodzeniu rodziców - czarnego ojca i matki Żydówki. Miał młodszą siostrę.

Swoją aktorską karierę rozpoczął już w wieku 9 lat, gdy zagrał w horrorze "Lustra" z Kieferem Sutherlandem oraz w thrillerze "Eagle Eye" z Shia LaBeoufem i Michelle Monaghan. Ogromną popularność przyniosła mu rola Luke'a Rossa w serialu "Jessie", emitowanym na kanale Disney Channel.

Już jako nastolatek wystąpił w telewizyjnych filmach Disneya: "Następcy" oraz "Następcy 2". Na 2 sierpnia zaplanowana była zresztą premiera trzeciej części filmu. Na razie nie wiadomo, czy w związku ze śmiercią aktora zostanie ona przesunięta.

Cameron Boyce w ostatnich latach mocno poświecił się działalności charytatywnej. W 2017 roku w ciągu 40 dni udało mu się zebrać pona 27 tys. dolarów na budowę studni w Suazi.

Zobacz zdjęcia Camerona Boyce'a w różnych okresach jego kariery w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Halle Bailey zagra Ariel w nowej wersji "Małej syrenki" Disneya. Kim jest?