Film "The Bling Ring" oparty jest na prawdziwych wydarzeń i opowiada historię grupy kilku młodych ludzi z Kalifornii, którzy postanowili włamywać się do domów hollywoodzkich celebrytów. Grupa dokonała kilkunastu spektakularnych włamań, a ich łupy (głównie gotówka i biżuteria) wyniosły ponad 3 miliony dolarów.

W filmie Coppoli zagrała m.in. znana z serii filmów o Harrym Potterze Emma Watson, a także młodziutka gwiazda serialu American Horror Story Taissa Farmiga. Reżyserka powierzyła też kilka ról debiutantom, a w epizodach pojawią się prawdziwe ofiary złodziejskiej szajki: Paris Hilton, Lindsay Lohan i Kristen Dunst.

Wczoraj w Cannes odbyła się konferencja prasowa i uroczysta premiera filmu, na który przybyły jego gwiazdy. "The Bling Ring" otworzy sekcję "Un Certain Regard" (z fr. "pewne spojrzenie"), w której co roku, analogicznie do głównego konkursu, prezentowane są wybrane filmy, przedstawiające świeże i odkrywcze spojrzenie na kino. Na porannej konferencji prasowej dziennikarze zachwycili się niezwykle prostą i dziewczęcą sukienką Taissy Farmigi, a podczas uroczystej premiery Emma Watson zachwyciła wszystkich swoją kreacją od Chanel.

Sofia Coppola, córka słynnego reżysera Francisa Forda Coppoli, zadebiutowała w 1999 roku obrazem "The Virgin Suicides". W 2003 roku otrzymała Oscara za najlepszy oryginalny scenariusz za film "Między słowami", a w 2010 jako pierwsza Amerykanka otrzymała główną nagrodę festiwalu filmowego w Wenecji za film "Somewhere". Film "The Bling Ring" będzie można oglądać w polskich kinach od 21 czerwca.