Ostatnie dni Festiwalu Filmowego w Cannes to m.in. trzy głośne premiery - nowego filmu młodego Xaviera Dolana, kanadyjskiego reżysera-ikony, uwielbianego przez Francuzów, oraz filmu "The Last Face" w reż. Seana Penna, który rok temu przyjechał do Cannes ze swoją piękną narzeczoną, Charlize Theron. Niestety, choć w tym roku Charlize i Sean znów goszczą w Cannes, to już nie jako para. Co prawda aktorka jest gwiazdą filmu Penna, ale na czerwonym dywanie pozują osobną, unikają choćby stania obok siebie, a na premierę Sean przyszedł ze swoją piękną córką - Dylan Penn. Pokazano także nowy film Nicolasa Windinga Refna, twórcy kultowego "Drive" z Ryanem Goslingiem.

Niestety, filmy Seana Penna i Windinga Refna nie przypadły do gustu dziennikarzom. Za to film Xaviera Dolana oklaskiwano i chwalono, prawdopodobnie reżyser zgarnie (znowu) jedną z nagród festiwalu w Cannes.

Na premierze filmu Dolana - "Juste Le Fin du Monde" - zjawiły się Marion Cotillard i Lea Seydoux (piękna dziewczyna Jamesa Bonda z filmu "Spectre") zjawił się także przystojny Vincent Cassel, były mąż Moniki Bellucci. Wymienieni aktorzy zagrali główne role w filmie Xaviera Dolana.

Lea Seydoux miała na sobie cekinową srebrzysto-białą suknię marki Louis Vuitton, a do niej diamentową biżuterię Chopard. Cotillard, muza marki Dior, miała na sobie czarną asymetryczną kreację Dior Haute Couture.

Na premierę galową filmu "The Last Face" w Cannes Charlize Theron wybrała seksowną, ale niedosłowną stylizację. Aktorka włożyła elegancki smokingowy garnitur marki Dior, jedwabną białą koszulę, zaczesała gładko blond włosy do tyłu, a całość ozdobiła diamentową biżuterią od Cartiera. Na czerwonym dywanie w Cannes tego wieczoru gościły także Juliette Binoche, Vanessa Paradis, słynna amerykańska aktorka Faye Dunaway, modelka Victoria's Secret Izabel Goulart oraz ambasadorka L'Oreal Paris - piękna Alessandra Ambrosio we wspaniałej kreacji marki Louis Vuitton.

Premierę filmu "Neon Demon" w reż. Nicolasa Windinga Refna uświetniły jego główne aktorki - Elle Fanning, wcielająca się w początkującą modelkę, oraz Bella Heathcote. Elle wystąpiła na czerwonym dywanie w Cannes w przepięknej tiulowej haftowanej sukni Zuhaira Murada. Heathcote miała na sobie efektowną czerwoną mini od Armaniego. Na premierze "Neon Demon" zjawiła się też członkini jury konkursu głównego - Kirsten Dunst. Miała na sobie elegancką żółtą suknię w stylu retro od Giorgio Armaniego.

Zdjęcia gwiazd z czerwonego dywanu w Cannes obejrzycie w naszej GALERII>>

Polecamy także:RELACJA LIVE Z FESTIWALU FILMOWEGO W CANNES 2016