Czym jest gala amfAR? To impreza organizowana przez fundację o tej samej nazwie, która zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na prowadzenie badań nad wynalezieniem leku na Aida. Fundację amfAR wspiera wiele gwiazd, jak Sharon Stone, Leonardo DiCaprio czy Polka - Anja Rubik. Gale odbywają się na całym świecie, ale te największe i najważniejsze mają miejsce w Nowym Jorku i w Cannes. Gala amfAR w Cannes co roku odbywają się przy okazji Festiwalu Filmowego w Cannes. Gwiazdy opuszczają wtedy promenadę La Croisette oraz czerwony dywan przed pałacem festiwalowym, by udać się do luksusowego hotelu Hôtel du Cap-Eden-Roc. Tam odbywa się wielka aukcja charytatywna, na której często padają siedmiocyfrowe kwoty. Bo licytują gwiazdy Hollywood oraz milionerzy. Nikogo innego nie stać by było na stolik na gali amfAR. Bo miejsca kosztują fortunę! W tym roku licytowali m.in. Adrien Brody, Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio i Uma Thurman.

W tym roku na galę amfAR zostały zaproszone dwie Polki - modelka Kasia Struss i modelka Alicja Ruchala. Obie wybrały na galę kreacje marki Zuhair Murad. Ruchała dobrała do swojej sukienki szpilki Jimmy'ego Choo oraz diamentową biżuterie Cartiera. Podglądaliśmy przygotowania Alicji do gali amfAR>>

Na gali zjawiły się też supermodelki, które przyjeżdżają do Cannes jako ambasadorki marki L'Oreal - Natasha Poly (w sukni Roberto Cavalli), Irina Shayk (ubrana w kreację Miu Miu), Alessandra Ambrosio, Barbara Palvin (w sukience Armani Prive), Doutzen Kroes (ubrana przez Toma Forda), Karlie Kloss (w sukience Marchesa) czy Adriana Lima. Na imprezie amfAR gościły też aktorki Vanessa Paradis, Helen Mirren oraz Uma Thurman. Mini show dla gości gali amfAR zagrała natomiast Katy Perry, która była jedną z lepiej ubranych gwiazd wieczoru - miała na sobie wspaniałą czerwoną suknię marki Marchesa.

Wszystkie gwiazdy na gali amfAR obejrzycie w naszej GALERII>>