Festiwal filmowy w Cannes to nie tylko wielkie święto kinematografii, lecz także jedna z najważniejszych imprez światowego show-biznesu i mody. Na czerwonym dywanie co roku pojawiają się pierwszoligowe gwiazdy: aktorki, modelki i piosenkarki, które prześcigają się w pomysłach na widowiskowe i zapadające w pamięć stylizacje.

ZOBACZ: CAROLINA HERRERA Bratanek projektantki brutalnie zamordowany przez mafię!

Prekursorką odważnego trendu była Brigitte Bardot, która po raz pierwszy pokazała bieliznę już w 1955 roku! Zapoczątkowana przez nią "tradycja" na odważne i kontrowersyjne stylizacje trwa po dziś dzień. Cannes to jednak nie tylko kontrowersyjne outfity gwiazd. To na szczęście także stylizacje, które eksperci z branży mody chwalą i zapamiętuje ze względu na ich wartości estetyczne.  My postanowiliśmy jeszcze raz przyjrzeć się tym, które zrobiły największe wrażenie podczas zeszłorocznej edycji festiwalu.

Podczas naszej zeszłorocznej wizyty w Cannes nam się spotkać w m.in. Grażynę Torbicką, Margaret, Karolinę Gilon oraz modelkę Alicję Ruchalę. Na festiwalu pojawiła się też aktorka Anna Prus oraz modelka Kasia Struss. Choć Polska nie miała swojego filmu w żadnej z ważnych sekcji festiwalowych, to przynajmniej mieliśmy pokaźną reprezentację na czerwonym dywanie!

CZYTAJ TEŻ: CANNES 2016 Grażyna Torbicka na przyjęciu L'Oreal Paris w Cannes [EKSKLUZYWNE ZDJĘCIA]

Zobaczcie w naszej GALERII najpiękniejsze kreacje z zeszłorocznego festwialu Cannes. Jak myślicie, kto spróbuje podbić czerwony dywan w Cannes w tym roku? Będą to Polki: Jessica Mercedes, Maffashion i Grażyna Torbicka? 

A oto nasza relacja z CANNES 2016 na naszym Instagramie