Polski film w konkursie głównym Cannes 2018! Ostatnim polskim filmem, jaki wywalczył Złotą Palmę w Cannes, był "Pianista" Romana Polańskiego (2002). Czy tak samo będzie z "Zimną Wojną" Pawła Pawlikowskiego? W końcu reżyser zdobył już Oscara (za film "Ida"), a więc najważniejszą nagrodę w branży filmowej. Trzymamy kciuki za "Zimną Wojnę", ale przede wszystkim nie możemy się już doczekać pięknej polskiej pary na czerwonym dywanie w Cannes! Bo jesteśmy niemal pewni, że Pawłowi Pawlikowskiemu będzie towarzyszyła jego piękna i stylowa żona - Małgorzata Bela. Modelka zachwyciła ostatnio w prostej różowej sukni z jedwabiu na Balu Dziennikarzy. Jaką stylizację zaprezentuje tym razem?

Paweł Pawlikowski i Małgorzata Bela wzięli ślub pod koniec 2017 roku. Ceremonia odbyła się z dala od mediów i bez zbędnego szumu. Nowożeńcom towarzyszyła tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele. Reżyser i modelka spotykali się od ponad dwóch lat. Bela ma syna z poprzedniego związku, zaś zanim poznała Pawlikowskiego rozwiodła się z francuskim milionerem i właścicielem znanego wydawnictwa. Podobno między Małgorzatą i Pawłem zaiskrzyło od razu i są niemal nierozłączni. Nie mamy więc wątpliwości, że polecą razem na Festiwal Filmowy w Cannes. Liczymy, że wrócą ze Złotą Palmą!

Film "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego opowiada o namiętnej, ale trudnej i narażonej na różne wyzwania miłości. Akcja rozgrywa się w latach 50. i 60. w Polsce oraz Europie. W filmie wystąpili m.in. Joanna Kulig, Agata Kulesza, Tomasz Kot i Borys Szyc. Przypomnijmy, że w 1981 roku Złotą Palmę w Cannes zdobył "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy. Rok temu na festiwalu odbyła się polska gala ku pamięci zmarłego niedawno reżysera. Zaś w tym roku animacja "Mój Vincent" walczyła o Oscara. Dobra passa polskiego kina trwa!

Festiwal Filmowy w Cannes 2018

Festiwal Filmowy w Cannes 2018 odbędzie się w dniach 8-19 maja. Przewodniczącą  tegorocznego jury będzie Cate Blanchett. Filmem otwarcia festiwalu będzie "Everybody Knows" w reżyserii Asghara Farhadiego z Penelope Cruz i Javierem Bardemem w rolach głównych. Aktorska para bardzo rzadko gra razem w filmach. Ostatnio mogliśmy ich oglądać w "Vicky Cristina Barcelona" Woody'ego Allena. Bardem niedawno gościł w Polsce. Poniżej wywiad, jaki z nagrodzonym Oscarem aktorem przeprowadziła redaktor prowadząca serwisu Gala.pl, Natalia Hołownia: