Film "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego nagrodzony owacją na stojąco na Festiwalu w Cannes 2018. Jak udało nam się dowiedzieć, po uroczystej premierze polskiego filmu publiczność biła brawa przez 15 minut non stop. Podczas pokazu na sali, poza reżyserem, obecni byli odtwórcy głównych ról - Joanna Kulig, Borys Szyc i Tomasz Kot - a także międzynarodowe gwiazdy kina: Cate Blanchett, Lea SeydouxChloe Sevigny. Na wieczornym pokazie pojawiły się też polskie gwiazdy związane ze światem filmu - Małgorzata Bela (modelka i aktorka, a prywatnie żona Pawlikowskiego) i Doda (od niedawna producentka). To właśnie Dorota Rabczewska-Stępień jako pierwsza poinformowała w mediach społecznościowych o wielkim sukcesie polskiego filmu w Cannes. Na premierze towarzyszył jej mąż, Emil Stępień:

- Byłam na czterech premierach w Cannes i nigdy czegoś takiego nie widziałam. A były to topowe produkcje, włącznie z "Miasteczkiem Twin Peaks" - powiedziała nam Doda tuż po pokazie filmu Pawła Pawlikowskiego.

"Zimna Wojna" jest jednym z 21 filmów walczących w konkursie głównym tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Mówi się, że nowy film Pawła Pawlikowskiego ma spore szanse na wygraną. Przypomnijmy, że polski reżyser ma już na koncie Oscara. Zdobył go za film "Ida" z Agatą Kuleszą i Agatą Trzebuchowską w rolach głównych.

"Zimna Wojna" - o czym jest nowy film Pawła Pawlikowskiego

Nowy film Pawła Pawlikowskiego opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Film kręcono w Polsce, we Francji i w Chorwacji. Film trafi do polskich kin kin 8 czerwca. Trzymamy kciuki, by zdobył Złotą Palmę w Cannes!

 

AKTUALIZACJA

"Zimna Wojna" odnosi sukces w Cannes

Jeszcze przed rozpoczęciem Festiwalu Filmowego w Cannes 2018 w kuluarach mówiło się o tym, że film twórców oscarowej "Idy" ma szansę odnieść sukces. Czy Paweł Pawlikowski wyjedzie z Francji ze Złotą Palmą? O tym przekonamy się dopiero po ogłoszeniu zwycięzcy Grand Prix. Znakomita reakcja widzów jest jednak świetnym prognostykiem dla polskich twórców. Nowy film Pawlikowskiego zachwycił dziennikarzy i gwiazdy, m.in. Julianne Moore, która publicznie pogratulowała Joannie Kulig wybitnej roli. Zdjęcia z premiery filmu "Zimna Wojna" znajdziecie w GALERII >> 

Festiwal Filmowy w Cannes potrwa do 19 maja. Polska premiera filmu "Zimna Wojna" nastąpi 8 czerwca. Za to fragment filmu Pawła Pawlikowskiego prosto z Cannes można obejrzeć już teraz poniżej:

ZOBACZ: CANNES 2018 Polski film w konkursie głównym!