Gwiazdy w Cannes zawsze wyglądają wspaniale. Na tę wyjątkową okazję wybierają równie wyjątkowe suknie. Dominują dwa trendy: barokowy przepych lub elegancki i seksowny minimalizm. Przedstawicielkami tego pierwszego są z pewnością gwiazdy Bollywood, jak Sonam Kapoor czy Aishwarya Rai. Na dużo na czerwonym dywanie pozwalają też sobie modelki, m.in. Bella Hadid, Petra Nemcova, Natasha Poly czy Toni Garnn. Za to aktorki są nieco bardziej powściągliwe. Margot Robbie, gwiazda filmu "Once upon a time in Hollywood" Quentina Tarantino, na premierze wystąpiła w spodniach. Co prawda wieczorowych, wyszywanych cekinami, lekko błyszczących i z metką Chanel. Wyglądała wspaniale, jednak spodnie to prawdziwa rzadkość na festiwalowych premierach. W Cannes na taką ekstrawagancję pozwoliły sobie jeszcze np. Anja Rubik i Charlotte Gainsbourg. Ale zdecydowana większość gwiazd postawiła na spektakularne suknie - z piórami, falbanami, trenami. Choć trzeba przyznać, że chyba najbardziej zaskoczyła dotychczas słynąca z minimalizmu Marion Cotillard - odsłonięty brzuch, kolarki i długi dżinsowy płaszcz. Tego festiwalowy czerwony dywan jeszcze nie widział!

Spośród wszystkich kreacji, jakie gwiazdy jak dotąd zaprezentowały w Cannes, wybrałam kilkanaście moim zdaniem najlepszych. Poza słynnymi nazwiskami, w GALERII znajdziecie także mniej znane aktorki, blogerki czy modelki. Moją "listę najpiękniejszych" będę aktualizować aż do końca festiwalu, czyli do niedzieli, 26 maja.

Moje TOP 3 to: Isabelle Huppert w sukni Armani Prive, Margot Robbie w kreacji Chanel i Anja Rubikw garniturze Saint Laurent oraz naszyjniku Boucheron. A wasze?