Selena Gomez na Festiwalu Filmowym w Cannes 2019 promuje film "The Dead Don't Die". Nowe dzieło Jima Jarmuscha z Gomez w jednej z głównych ról jest oficjalnym filmem otwarcia festiwalu. Na premierze nie zabrakło innych gwiazd filmu, jak Tilda Swinton, Bill Murray czy Adam Driver. Na czerwonym dywanie pojawił się także Paweł Pawlikowski, który zasiada w jury konkursu głównego tegorocznego festiwalu w Cannes obok Alejandro Gonzalez Inarritu (przewodniczący jury), Elle Fanning czy Yorgosa Lanthimosa. Na gali otwarcia gościli także Julianne Moore, Javier Bardem, Charlotte Gainsbourg, Gong Li, Eva Longoria oraz wiele innych gwiazd światowego kina, a także supermodelek i celebrytów.

Festiwal Filmowy w Cannes 2019 potrwa do 25 maja, zaś zwycięzców poznamy w sobotę wieczorem, 24 maja. Zobacz ZDJĘCIA z wielkiego otwarcia Cannes 2019 w naszej GALERII.

Przypomnijmy, że rok temu w Cannes triumfował m.in. Paweł Pawlikowski. Odebrał Złotą Palmę za reżyserię "Zimnej Wojny". Mówiono, że nagrodę dostanie także występująca w filmie Joanna Kulig. Tak się jednak nie stało. Za to "Zimna Wojna" otrzymała później aż 3 nominacje do Oscara.

ZOBACZ TEŻ:Gwiazdy w Cannes kiedyś i dziś [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

ORAZ:Alain Delon - dlaczego przyznanie aktorowi honorowej Złotej Palmy wzbudza kontrowersje?