Cardi B to amerykańska raperka, która w 2017 roku zdetronizowała przemysł muzyczny. 25-latka tak naprawdę nazywa się Belcalis Almanzar i została okrzyknięta następczynią Nicki Minaj. Cardi B jest pierwszą raperką w historii, której aż trzy single znalazły w tym samym czasie w pierwszej dziesiątce listy Billboard Hot 100. Dodatkowo jej przebój "Bodak Yellow" wspiął się na sam szczyt notowania, zapewniając Cardi B pierwszy tak wysoki wynik notowania osiągnięty przez żeńskiego solowego (bez featuringu) wykonawcę muzyki rap od 1998 roku! Wtedy udało się to Lauren Hill z przebojem „Doo-Wop”. Nie słyszeliście wcześniej o Cardi B? Musicie szybko nadrobić zaległości!

Cardi B - kim jest?

Cardi B urodziła się w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku i po raz pierwszy przyciągnęła uwagę mediów, pokazując swoje odważne zdjęcia na Instagramie. Status celebrytki otrzymała po tym, jak w latach 2015-2017 występowała w reality show "Love&Hip Hop: New York". Swój pierwszy kontrakt płytowy podpisała niecały rok temu, bo w lutym 2017 roku z wytwórnią Atlantic Records. Nie trzeba było długo czekać na to, aby usłyszał o niej świat. Wydany w sierpniu debiutancki singiel Cardi B "Bodak Yellow", już we wrześniu trafił na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100, a Cardi B została okrzyknięta objawieniem muzyki rap. Teledysk "Bodak Yellow" ma w serwisie Youtube już ponad... 402 miliony wyświetleń!

Cardi B "Bodak Yellow" POSŁUCHAJ

Cardi B zanim zaistniała w show-biznesie była pracowniczką supermarketu, striptizerką, a nawet członkinią gangu Bloods. To właśnie praca w klubie ze striptizem miał pomóc Cardi B w życiu:

"Ta praca uratowała mnie od wielu rzeczy. Dzięki niej wróciłam do szkoły" - mówiła Cardi B dla portalu Complex. 

Cardi B szkoły ostatecznie nie ukończyła, ale w trakcie pracy w klubie, powiększyła biust i pośladki, co miało zapewnić jej większe napiwki. Prywatnie, Cardi B jest zaręczona z członkiem zespołu Migos, znanym pod pseudonimem Offset.