Smutne wieści zza oceanu. Nie żyje Carl Reiner. Sławny komik, aktor, reżyser, scenarzysta i producent zmarł w poniedziałek 29 czerwca w swoim domu w prestiżowej dzielnicy Los Angeles. Jak donosi amerykański serwis TMZ, dziewięciokrotny laureat nagrody Emmy i zdobywca statuetki Grammy, odszedł otoczony swoją rodziną. Przyczyna śmierci gwiazdora nie została podana do wiadomości publicznej.

Kim był Carl Reiner?

Carl Reiner swoją długoletnią karierę w show-biznesie rozpoczął już w 1947 roku. Większość Amerykanów zapamięta go z kultowego w latach 60., pełnego zabawnych gagów, serialu komediowego "The Dick Van Dyke Show", którego był jednocześnie twórcą i gwiazdą. Z kolei młodsi widzowie mogli go znać m.in. z roli w popularnym serialu telewizyjnym "Dwóch i pół" oraz w serii komedii kryminalnych w reżyserii Stevena Soderbergha "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", "Ocean's Twelve: Dogrywka" i "Ocean's Thirteen". W sumie Reiner pracował przy ponad 400 produkcjach, co czyni go jednym z najbardziej płodnych artystów w historii show-biznesu.

Carl Reiner prywatnie

Carl Reiner przyszedł na świat 20 marca 1922 roku w nowojorskim Bronksie. W 1943 roku ożenił się z amerykańską aktorką i piosenkarką Estelle Lebost, z którą był aż do jej śmierci w 2008 roku. Z żoną doczekali się trojga dzieci: syna Roba, córki Annie i syna Lucasa.

Zobacz zdjęcia Carla Reinera z różnych etapów jego ponad 70-letniej kariery w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: Steve Bing nie żyje. Były partner Elizabeth Hurley skoczył z 27. piętra wieżowca