Smutna wiadomość zza oceanu. Nie żyje Carlos Ruiz Zafón. Sławny hiszpański pisarz zmarł 19 czerwca w swoim domu w Los Angeles, dokąd przeprowadził się w latach 90. ubiegłego wieku. Miał 55 lat. Doniesienia o śmierci autora bestsellerowych powieści z cyklu "Cmentarz zapomnianych książek" potwierdził w piątek hiszpański dziennik "El Pais" oraz francuska agencja prasowa AFP. Informacja o odejściu Zafóna pojawiła się także przed południem na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Każda znajdująca się tu książka, każdy tom, posiadają własną duszę. I to zarówno duszę tego, kto daną książkę napisał, jak i dusze tych, którzy tę książkę przeczytali i tak mocno ją przeżyli, że zawładnęła ich wyobraźnią - administratorzy konta pożegnali pisarza cytatem z jego książki "Cień wiatru", która została przetłumaczona na ponad 30 języków i rozeszła się na całym świecie w nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy.

Carlos Ruiz Zafón - przyczyna śmierci

Carlos Ruiz Zafón przyszedł na świat 25 września 1964 roku w Barcelonie. Z wykształcenia był dziennikarzem. Od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł na raka jelita grubego.