Informacja o tym, że 27 grudnia na zawał serca zmarła Carrie Fisher zaledwie w przeciągu minut obiegła cały świat. Wcześniej od kilku dni media informowały o złym stanie zdrowia aktorki. We wtorek rano było jednak już pewne, że w wieku 60 lat opuściła nas słynna księżniczka Leia z kultowej serii filmów Gwiezdne Wojny. Fisher była córką znanej hollywoodzkiej aktorki Debbie Reynolds i jak się dopiero niedawno okazał – jedną z miłości Harrisona Forda! Szczegóły tej rleacji dopiero niedawno gwiazda zdradziła na stronach swojej biograficznej książki.

ZOBACZ: CARRIE FISHER NIE ŻYJE Kim była księżniczka Leia z Gwiezdnych Wojen?

Romans Carrie Fihser i Harrison Ford trwał zaledwie trzy miesiące, jednak zapadł jej w pamięci na całe lata. Podczas kręcenia sagi o gwiezdnych wojnach Carrie Fisher miała zaledwie 19 lat, a Harrison Ford – 33. Dzieliło ich prawie 15 latróżnicy! Ford miał w tym czasie żonę i dwóch synów. Mimo to wdał się w kilkumiesięczny romans ze swoją filmową partnerką, który postanowili utrzymać w tajemnicy przed światem.

Dopiero niedawno szczegóły tej relacji aktorka zdradziła w swojej autobiograficznie książce "The Princiess Diarist". Jak opisała czas spędzony z Fordem?

To było bardzo intensywne uczucie. Byłam niedoświadczona, ale z jakiegoś powodu mu zaufałam. Był dla mnie niezwykle miły… W tygodniu na planie byliśmy Hanem i Leią, a podczas weekendu Carrie i Harrisonem. Popatrzyłam kiedyś z boku na Harrisona. Miał twarz bohatera, z kilkoma kosmykami włosów opadającymi na szlachetną, lekko zmarszczoną brew. Jak mogłabym zadowolić kogoś takiego? Był ikoną…

Aktorzy poznali się na imprezie imieninowej George'a Lucasa - reżysera  kultowych Gwiezdnych wojen. I to właśnie wtedy mieli znaleźć nić porozumienia. Ford zaproponował podobno Carrie, że odwiezie ją do domu, kiedy ta była już pod widocznym wpływem alkoholu. Ostatecznie para spędziła razem noc, co potem zdarzało się jeszcze wielokrotnie. Mimo to para nie zdecydowała się na wyjście poza etap romansu. Ford wrócił wówczas do swojej żony, a Fisher zaczęła robić filmową karierę w Hollywood.

CZYTAJ TEŻ: CARRIE FISHER NIE ŻYJE Ikonę kina żegnają gwiazdy

Fisher i Ford po latach spotkali się ponownie na planie 7. części sagi Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy. Premiera filmu odbyła się w 2015 roku.

Rok później aktorka wydała książkę "The Princiess Diarist", w której zdradziła wiele sekretów ze swojego życia. Ten o romansie z Fordem okazał się być jednak najbardziej pikantnym…