O tym, że Boris Johnson zaraził się koronawirusem dowiedzieliśmy się pod koniec marca. Premier Wielkiej Brytanii zgłaszał łagodny przebieg choroby. Przewidywano, że szybko wyjdzie ze szpitala. Niestety w poniedziałkowy wieczór brytyjskie media poinformowały o zmianie sytuacji zdrowotnej Johnsona - premier został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. Pojawiły się u niego problemy z oddychaniem i wysoka gorączka. Media niezwłocznie skupiły się na ciężarnej partnerce premiera, która również miała objawy obecności SARS-CoV-2 w organiźmie.

Carrie Symonds i Boris Johnson - stan zdrowia

Spędziłam ostatni tydzień w łóżku z objawami koronawirusa - poinformowała w sobotę ciężarna narzeczona Borisa Johnsona. Jak dziś już wiemy, 32-latka została odizolowana od partnera i ma zakaz odwiedzania go w szpitalu.

Bycie w ciąży, mając COVID-19 jest oczywiście niepokojące. Proszę inne kobiety w ciąży - czytajcie i postępujcie zgodnie z najnowszymi wskazówkami, które uważam za bardzo uspokajające - zaapelowała Carrie Symonds.

Na początku marca Boris Johnson i Carrie Symonds ogłosili, że spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Przypomnijmy, że para jest pierwszą w historii Downing Street, która nie jest po ślubie. Dotychczas nie zdarzało się to w przypadku premierów Wielkiej Brytanii.

Carrie Symonds - kim jest narzeczona premiera Wielkiej Brytanii?

32-latka jest córką Matthew Symondsa i Josephine McAffee. Ojciec Carrie był dziennikarzem i współzałożycielem legendarnego tytułu "The Independent", zaś matka - prawniczką. Zanim Carrie przyłączyła się do partii konserwatywnej, ukończyła historię sztuki i teatrologię na Warwick University. W polityce znalazła się w 2010 roku i zaledwie dwa lata później stała się matką chrzestną zakończonej sukcesem kampanii Borisa Johnsona w wyborach na majora Londynu. W 2018 roku przyłączyła się do organizacji ratującej faunę i florę oceanów. Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze informuje o nadużyciach wobec zwierząt i nagłaśnia przejawy okrucieństwa względem nich. Interesuję się również ekologią.

W tym samym roku Carrie została okrzyknięta drugą najbardziej wpływową osobą w świecie komunikacji politycznej w Wielkiej Brytanii. Jej konto na Instagramie pozostaje prywatnym, Symonds nie udziela się też w świecie show-biznesu.

Zanim Boris Johnson poznał swoją aktualną narzeczoną, pozostawał w związku małżeńskim z Mariną Wheeler, swoją drugą żoną, z którą rozwiódł się w 2018 roku po 25 latach małżeństwa. Ma z nią czwórkę dzieci.