Czy Casey Affleck ma szansę na Oscara 2017? Jak najbardziej, choć dziś na jego życiorysie pojawiła się wielka rysa. Media wyciągnęły na jaw sprawę sprzed siedmiu lat. Jak się okazuje wówczas Casey Affleck został oskarżony o molestowanie seksualne. Czy to wpłynie na decyzję o przyznaniu mu Oscara?

Kim jest Casey Affleck? Karierę aktorską rozpoczął w 1988 roku. Zadebiutował w filmie „Lemon Sky”. Aktorstwem zajął się, idąc w ślady starszego brata, Bena Afflecka. Casey obecnie ma na koncie udział w prawie 30 filmach. Prywatnie Casey Affleck jest mężem aktorki Summer Phoenix. Para wzięła ślub w 2006 roku. Dziś wspólnie wychowują dwóch synów.

Przełom w jego karierze aktorskiej datuje się na 2007 rok. Wówczas Casey zagrał główną rolę w filmie Bena Afflecka „Gdzie jesteś Amando?”. Rok później za drugoplanową rolę w filmie „Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” otrzymał nominację do Złotego Globa oraz Oscara. Wówczas Casey otrzymał tylko (lub aż) nominacje.

ZOBACZ: ZŁOTE GLOBY 2017 Kreacje gwiazd na czerwonym dywanie [NA ŻYWO]

To Złote Globy 2017 przyniosły mu upragnione wyróżnienie. Casey Affleck otrzymał Złotego Globa dla najlepszego aktora w dramacie „Manchester by the Sea”. W swojej mowie podziękował ludziom, którzy przyczynili się do jego sukcesu. Co ciekawe wielu zwróciło uwagę na to, ze aktor dziękując za nagrodę nie podziękował… bratu.

PRZECZYTAJ:  ZŁOTE GLOBY 2017 Nagrody rozdane! "La La Land" zgarnął aż 7 statuetek!

Oscar dla Caseya Afflecka?

Casey Affleck ma szansę na statuetkę Oscara 2017 za film „Manchester by the Sea” w kategorii pierwszoplanowa rola męska.  Wraz z nim nominowani w tej kategorii są:  Andrew Garfield ("Przełęcz ocalonych"), Ryan Gosling ("La La Land"), Viggo Mortensen ("Captain Fantastic"), Denzel Washington ("Fences"). Czy Oscar trafi do Caseya Afflecka? Szanse są naprawdę spore! Złoty Glob 2017, Bafta 2017 i nagrody krytyków - teraz pora na Oscara!

Dziś media dotarły do informacji, która przysporzy Affleckowi problemów. Siedem lat temu aktor i reżyser został oskarżony przez swoją ówczesną producentkę (Amandę White) o molestowanie seksualne. Kobieta domagała się 2 milionów dolarów. Sprawa została uciszona, ale dziś wielu zastanawia się, czy faktycznie aktor jest bez winy czy cały skandal został spreparowany, by przynieść mu rozgłos.