Catherine Zeta-Jones nie żyje? Takie pytanie zadaje sobie wielu internautów, którzy padli ofiarą oszustwa na Facebooka. Na popularnym serwisie społecznościowym krąży fake news, którego autorzy "uśmiercili" sławną aktorkę. Gwiazda takich filmów, jak "Terminal", "Panaceum", "Chicago" i "Maska Zorro" na szczęście żyje i ma się dobrze. Mimo to, na fałszywą informację o śmierci 49-letniej artystki dało się nabrać wielu fanów, także z Polski.

Catherine Zeta-Jones nie żyje - fake news

Plotki o rzekomej śmierci Catherine Zety-Jones zaczęły się pojawiać we wtorek, 12 marca 2019 po tym jak na Facebooku pojawił się profil o nazwie "R.I.P. Catherine Zeta-Jones". W opisie profilu znalazł się wpis o następującej treści:

We wtorek, 12 marca 2019, około godziny 11:00 odeszła nasza ukochana aktorka, Catherine Zeta-Jones. Catherine Zeta-Jones urodziła się 25 września 1969 w Swansea. Będziemy za nią tęsknić, ale nigdy o niej nie zapomnimy. Proszę, wyraź swoje współczucie i kondolencje przez polubienie i skomentowanie tego profilu.

Catherine Zeta-Jones nie jest pierwszą gwiazdą, która padła ofiarą tego typu skandalicznego fake newsa. Przypomnijmy, że wcześniej ogromne zamieszanie wywołały w sieci m.in. fałszywe artykuły o śmierci Sylvestra Stallone'a czy Tiny Turner.

Najnowsze zdjęci Catherine Zety-Jones z jej mężem, Michaelem Douglasem i dziećmi, Carys i Dylanem, znajdziecie w naszej GALERII >>

ZOBACZ TEŻ: "Lewandowska straciła córkę" - nieprawdziwa informacja krąży w sieci