Finał Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej Cavaliada Warszawa 2019 za nami. Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Grupy MTP wygrał reprezentant Polski, Wojciech Wojcianiec na koniu Naccord Melloni. Parkur konkursu Grand Prix zaliczanego do światowego rankingu, który był jednocześnie finałem LEC Pucharu Świata, finałem CAVALIADA Tour był niezwykle trudny. Wysokie przeszkody 155 cm i trudna technicznie trasa miała za zadanie wyłonić najlepszych z Europy Środkowo- Wschodniej zawodników, do startu w finale Pucharu Świata. Do rozgrywki zakwalifikowało się tylko dwóch jeźdźców, Polacy: Radosław Zalewski na klaczy Ilatina oraz Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

- Początek tego roku był dla nas bardzo udany. Najpierw wygrana w Grand Prix Krakowa, teraz w Warszawie. Naccord Melloni jest w świetnej formie i przygotowujemy się wspólnie do kwalifikacji olimpijskich i mistrzostw Europy - powiedział Wojciech Wojcianiec. 

Dzięki tym wynikom na pierwszych trzech miejscach LEC znaleźli się: Skrzyczyński, Kender i Wojcianiec. Konkurs ten wyłonił też najlepszych w CAVALIADZIE Tour 2018/2019 (8 trudnych konkursów w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Po raz piąty rozgrywki wygrał Jarosław Skrzyczyński, drugie miejsce zajął Wojciech Wojcianiec, a trzecie Krzysztof Ludwiczak. W specjalnej klasyfikacji na najlepszego zawodnika do lat 21 najlepszy okazał się Filip Lewicki.

Cavaliada 2019 w Warszawie - gwiazdy

Podczas wszystkich czterech dni Cavaliady, na warszawskim Torwarze jeźdźcom kibicowało tysiące ludzi. Wśród nich pojawiły się również osobistości ze świata polityki i biznesu aktorzy oraz dziennikarze, m in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Borys Szyc, Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko, Anna Kalczyńska, Agnieszka Woźniak- Starak oraz Piotr Starak, Barbara Kurdej-Szatan, Ilona Ostrowska, Daria Ładocha, Małgorzata Ohme, Łukasz Jemioł, Mateusz Hładki, Natalia Klimas.

Cavaliada 2019 - Kraków

Tydzień wcześniej w krakowskiej Tauron Arenie odbyły się z kolei ostatnie eliminacje. To wspaniałe widowisko jeździeckie, niesamowite sportowe emocje, które śledziło tysiące ludzi na żywo jak również przed telewizorami. Na trybunach nie zabrakło również gwiazd. Jeźdźcom kibicowali między innymi: Lara Gessler, Michał Mikołajczak z dziewczyną Polą Gonciarz, Karolina Ferenstein- Kraśko, Renata Kaczoruk, Marcin Korcz oraz Vanessa Aleksander. Niedzielne Grand Prix, pierwsze w historii Cavaliady Kraków wygrał Polak- Wojciech Wojcianiec na koniu Cassio Melloni. To niezwykłe uczucie, kiedy podczas międzynarodowych zawodów na najwyższym światowym poziomie w swoim kraju triumfują właśnie Polacy! Doskonałą formą wykazała się również Aleksandra Kierznowska, zawodniczka mająca zaledwie 16 lat, wygrała w dwóch niezwykle widowiskowych konkursach Speed& Music i Venus vs Mars.

Cavaliada Tour to największe w tej części świata jeździeckie show. Jako jedyny cykl zawodów w Polsce autoryzowany jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). 160 najlepszych zawodników oraz 280 najwspanialszych koni zmierzyło się w 12 konkursach o łącznej puli nagród ponad 500 000 zł.

Zobacz zdjęcia z finału Cavaliady 2019 w Warszawie i z eliminacji w Krakowie znajdziecie w naszej GALERII >>