Ostatnia kolekcja Karla Lagerfelda dla Chanel, została nagrodzona owacjami na stojąco. To właśnie 5 marca w Paryżu miał miejsce pokaz Chanel jesień-zima 2019/2020, nad którym do ostatnich chwil przed śmiercią pracował wybitny projektant wraz ze swoją następczynią, Virginie Viard. Podczas show, Lagerfeld został uczczony minutą ciszy, a zaproszeni goście oraz modelki, które pojawiły się na wybiegu, nie potrafili ukryć łez wzruszenia. Wszyscy mieli świadomość, że tym pokazem kończy się pewna epoka w historii mody. Że więcej kolekcji, zmarły dwa tygodnie temu Karl Lagerfeld, już nie zaprojektuje.

Chanel: ostatni pokaz Karla Lagerfelda

Pokaz Chanel na paryskim Tygodniu Mody odbył się w scenografii przypominającej ośnieżone alpejskie miasteczko. W Grand Palais odtworzono klimat górskiego kurortu, przenosząc publiczność w zupełnie inną rzeczywistość. Były drewniane chaty, z których kominów wydobywał się dym, śnieg oraz narty z logo Chanel. W pierwszych rzędach pokazu zasiadły największe muzy Karla Lagerfelda, m.in. Naomi Campbell, Claudia Schiffer i Marion Cotillard. Podczas finałowego wyjścia, modelkom towarzyszył utwór Davida Bowie'ego - „Heroes”.

ZOBACZ TEŻ: VIRGINIE VIARD zastąpi Karla Lagerfelda w domu mody Chanel! Kim jest?

Kolekcja Chanel jesień-zima 2019/2020

Kolekcja Karla Lagerfelda dla Chanel na sezon jesień-zima 2019/2020 zachwyciła oversize'owymi garniturami oraz płaszczami, wykonanymi z charakterystycznego dla domu mody tweedu oraz swetrami w iście skandynawskim stylu. Zaskoczeniem były sylwetki w mocnej, turkusowej i różowej kolorystyce, wyróżniające się na tle dosyć stonowanej kolekcji. Na koniec, modelki zaprezentowały stylizacje w kolorze śnieżnej bieli, a na wybiegu w jednej z kreacji pojawiła się hiszpańska aktorka, Penelope Cruz.

Zobacz ostatnią kolekcję Karla Lagerfelda dla Chanel w GALERII --->

Lepszej kolekcji kończącej twórczość Karla Lagerfelda, nie mogliśmy sobie wymarzyć. Już za kilka miesięcy z ogromną presją następczyni mistrza, będzie musiała zmierzyć się Virginie Viard. Jak sobie poradzi? Jesteśmy bardzo ciekawi jej pierwszej samodzielnej kolekcji dla Chanel.