Chanel pozywa Radosława Majdana! Mąż Małgorzaty Rozenek jest współzałożycielem, prezesem i jednocześnie największym akcjonariuszem spółki Vabun, zajmującej się produkcją perfum. Firma Majdana pod koniec czerwca zadebiutowała na giełdzie ze sporym sukcesem. W ciągu dwóch godzin kupiono jej akcje warte 2 mln złotych. Niestety od dnia debiutu, akcje spółki Vabun straciły na wartości ponad 46 procent. Ale to nie jedyna kwestia, którą powinni być zaniepokojeni akcjonariusze. Radosław Majdan ma kolejny powód do zmartwień związany z jego firmą - spółka została właśnie pozwana przez słynny francuski dom mody, Chanel. O co chodzi? Czym Majdan naraził się znanemu na całym świecie koncernowi?

Chanel pozywa Radosława Majdana. Za co?

Radosław Majdan pozwany przez Chanel. Jak podaje Puls Biznesu, do zarządu firmy Vabun przyszło pismo od kancelarii prawnej spółki Chanel SARL z siedzibą w Genewie. Francuski dom mody domaga się, aby firma Radosława Majdana wycofała z produkcji perfumy o nazwie Vabun for Lady No.5. W piśmie pada stwierdzenie, że „istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie Spornego Oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki Vabun pod Spornym Oznaczeniem No.5 są produktami marki Chanel lub w jakiś sposób powiązane z Chanel”. Francuski koncern domaga się więc od Vabun wycofania produktu ze sprzedaży.

A co na to spółka Radosława Majdana? Vabun zaznacza, że jej celem nie było wybicie się na popularności produktów innych marek oraz perfum Chanel. Firma zdecydowała się przeprowadzić analizę prawną i prawdopodobnie zdecyduje się na ugodę oraz wycofanie ze sprzedaży Vabun for Lady No.5.