Cher uchodzi za jedną z najbardziej kontrowersyjnych i utalentowanych gwiazd światowego show-biznesu. Karierę rozpoczynała w latach 60., u boku nieżyjącego już Sonny'ego Bono. Razem wylansowali megahit „I Got You Babe”, który podbił Amerykę lat 60. XX w. Utwór ten wyrażał bunt dzieci-kwiatów, mówił o miłości wbrew otoczeniu. Owocem ich miłości jest córka Chastity (w 2008 roku poddała się operacji zmiany płci przyjmując imię Chaz).

Później Cher zasłynęła jako kobieta renesansu: nie tylko z powodzeniem lansowała kolejne hity ("Dark lady", "If I Could Turn Back Time", "I found someone", "The Shoop Shoop Song (It’s in His Kiss)", "Believe", "Strong enough" czy "Dov'e l'amore"), lecz także pozowała m.in. dla "Vogue'a", dała isę poznać jako utalentowana aktorka, dzięki czemu zdobyła Oscara za rolę L. Castorini we "Wpływie księżyca" w 1987 r. oraz z powodzeniem reżyserowała filmy. 

Na początku lat dwutysięcznych zapowiedziała koniec kariery muzycznej. Jednak pod koniec 2013 r. ukazał się jej album "Closer to the truth", który promowały single "Woman's world" oraz "I hope you find it". 

Od jakiegoś czasu mówi się o problemach zdrowotnych artystki. Media tabloidowe twierdzą nawet, że ikona muzyki pop umiera. Ona i jej otoczenie konsekwentnie jednak te plotki dementują.

Niezaprzeczalnie Cher zyskała miano jednej z najlepiej sprzedających się wokalistek w historii. Szacuje się, że dotąd sprzedała na całym świecie ponad 200 milionów płyt.

Jej ostatnią rolą jest ta z muzycznego filmu "Burleska", w którym zagrała u boku Christiny Aguilery. Choć krytyka przyjęła produkcję chłodno, fani byli zachwyceni.

Dziś bogini muzyki pop obchodzi 70. urodziny. Choć złośliwi twierdza, że od kilkunastu już lat nie zmienia się na skutek licznych zabiegów medycyny estetycznej i operacji plastycznych, ona nic sobie z tego nie robi. W jednym z wywiadów zwierzyła się jednak, że sława zabrała jej wolność...

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia z najciekawszych filmów z udziałem Cher. Zobaczcie!

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Bolesne wspomnienia Cher

Jesteśmy też na Facebooku i na Instagramie!