Cher obchodzidziś 71 urodziny. Co prawda ostatnio unika medialnego szumu, jednak wciąż ma wielu fanów. W wieku 16 lat (a urodziła się w 1946) opuściła swój rodzinny dom. Postanowiła podbić Hollywood. Marzenie się spełniło: swój pierwszy wielki hit "I Got You Babe" nagrała z Sonnym Bono. Poznała go niemal zaraz po tym, jak przybyła do miasta. Początkowo chciał z niej zrobić solową gwiazdę, ale Cher zbyt denerwowała się występami na żywo. W związku z tym zdecydowali się na stworzyć duet.

Ich pierwsza płyta rozeszła się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy. Późniejsze również odniosły spory sukces. Para pobrała się 27 października 1964 r. w Meksyku, a rozwiodła w 1975. Owocem ich związku jest córka Chastity, która przeszła operację zmiany płci i nosi dzisiaj imię Chaz. 

ZOBACZ: Cher kończy 70 lat! Gdzie zniknęła bogini popu?

Mniej więcej około 1966 r. Cher zdecydowała się kontynuować karierę solową.  Wytwórnia Cher  w ubiegłym roku postanowiła uczcić 70 urodziny wokalistki, publikując zdjęcia z czasów, gdy ta nagrywała swój pierwszy solowy album w Gold Star Studio w Los Angeles, który tytuł wziął od jej artystycznego pseudonimu. Miała wtedy 19 lat. Aż trudno poznać, że to ta sama piosenkarka, która 20 lat później zdobędzie Oscara i nagra hit "If I could turn back time". 

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Bolesne wspomnienia Cher

Jesteśmy też na Facebooku i na Instagramie!