Chrzest księcia Louisa to ważne wydarzenie nie tylko dla rodziny królewskiej, ale też dla wszystkich Brytyjczyków. Najmłodszy syn Kate Middleton i księcia Williama został ochrzczony w w kościele Chapel Royal w Pałacu Św. Jakuba, czyli w tym samym miejscu, gdzie przed ślubem z Harry'm przyjęła chrzest Meghan Markle oraz gdzie został ochrzczony książę George. Chrztu udzielił księciu arcybiskup Canterbury. Rodzice zawieźli księcia Louisa do chrztu w granatowym wózku od Millsona - w tym samym, w którym Kate Middleton wiozła do chrztu księżniczkę Charlotte i księcia George'a, a wcześniej używała go królowa Elżbieta II. Księżna Kate miała na sobie kremową sukienkę od domu mody Alexander McQueen, bardzo podobną do tej, którą założyła na chrzest księżniczki Charlotte, oraz toczek-opaskę z kwiatowym zdobieniem. Meghan Markle natomiast postawiła naskromną sukienkę w kolorze oliwkowym marki Ralph Lauren oraz nakrycie głowy w tym samym odcieniu. Na uroczystości zabrakło jednak królowej Elżbiety II oraz księcia Filipa. Nieobecność monarchini na chrzcie prawnuka podyktowana jest przygotowaniami do czekających ją w tym tygodniu spotkań.

Książę Louis - chrzest

Książę Louis miał na sobie replikę jedwabnej, koronkowej szaty do chrztu, noszonej przez królewskie dzieci od 1841 roku. Oryginał został zamówiony przez królową Wiktorię dla jej córki Victorii, jednak zdecydowano, że oryginalna szata jest zbyt delikatna, aby ją nosić. W tej samej szacie zostali ochrzczeni książę George i księżniczka Charlotte. Po uroczystości, Kate Middleton i książę William zaprosili gości na przyjęcie w Clarence House.

ZOBACZ TEŻ: MEGHAN MARKLE na chrzcinach księcia Louisa. Wyglądała lepiej niż Kate Middleton?

Książę Louis - rodzice chrzestni

Tradycją jest, że królewskie dzieci mają kilkoro rodziców chrzestnych i zwykle są to członków rodziny królewskiej oraz członkowie arystokracji. O tym, dlaczego na matkę chrzestną nie wybrano Meghan Markle, pisaliśmy TUTAJKsiążę Louis ma sześcioro rodziców chrzestnych, w tym Guya Pelly'ego - najlepszego przyjaciela Williama i Harry'ego, przedsiębiorcę i właściciela klubu nocnego. Pełną listę rodziców chrzestnych księcia Louisa przedstawiamy poniżej:
Nicholas van Cutsem - bliski przyjaciel Williama i Harry'ego. William jest ojcem chrzestnym jego córki, Grace.
Guy Pelly - najlepszy przyjaciel Williama i Harry'ego. Właściciel klubu nocnego i przedsiębiorca.
Harry Aubrey-Fletcher - Lord Lieutenant, który chodził do szkoły z księciem Williamem
Laura Meade - jej mąż, James, chodził do szkoły z Williamem. James jest także chrzestnym Charlotte.
Robert Carter - szkolny kolega księżnej
Lucy Middleton - prawniczka i kuzynka Kate

Chrzciny księcia Louisa

Podczas chrztu księcia Louisa została użyta tzw. Lily Font, czyli srebrna misa do chrzczenia, której używa się w rodzinie królewskiej od 178 lat. Jest wykonana jest ze srebra i złota, a jej wartość to ponad 45 tys zł. Specjalnie na chrzest Louisa, rodzina królewska sprowadziła także wodę z rzeki Jordan. Źródła podają, że książę William sam nabrał tej wody z rzeki, podczas wizyty w Jordanii. 

Zobaczcie ZDJĘCIA z chrztu księcia Louisa --->

SPRAWDŹ TEŻ: MEGHAN MARKLE na chrzcinach księcia Louisa. Wyglądała lepiej niż Kate Middleton? ZDJĘCIA