1 października wypada Dzień Polskiej Muzyki. W roku, w którym z powodu pandemii koronawirusa bardzo mocno ucierpiała cała branża eventowa, akcja dedykowana jest osobom pracującym przy organizacji koncertów. To nie przypadek, że właśnie dziś odbyło się też ogłoszenie laureatów nagród muzycznych Fryderyk 2020.

ZOBACZ: Fryderyki 2020 - kto wygrał? Sprawdź listę tegorocznych laureatów [WYNIKI]

Najlepiej sprzedające się polskie płyty w 2020 roku

Z okazji święta polskich pracowników branży muzycznej mamy dla was także ciekawy ranking. Dzięki uprzejmości Empiku, który podzielił się z nami danymi sprzedaży za miniony kwartał, możemy wam zaprezentować listę albumów, które najczęściej znikały z półek tej sieci sklepów w okresie lipiec-wrzesień 2020.

W ostatnich miesiącach serca polskich słuchaczy zdecydowanie podbiła urocza i utalentowana debiutantka - Sanah. Nic więc dziwnego, że jej "Królowa Dram" uzyskała niedawno status platynowej płyty. Jak gorące bułeczki latem sprzedawały się również krążki polskich raperów: Quebonafide, Maty, Taco Hemingwaya i Białasa. Niegasnącą popularnością cieszy się także Kazik - ikona polskiego rocka i alternatywy zawojowała listę swoim albumem "Zaraza".

TOP 10 płyt III kwartału 2020 roku według Empiku prezentuje się następująco:

  1. Sanah - "Królowa Dram"
  2. Quebonafide - "Romantic Psycho"
  3. Daria Zawiałow - "Helsinki"
  4. Kazik - "Zaraza"
  5. Mata - "100 dni do matury"
  6. Dawid Podsiadło - "Małomiasteczowy"
  7. Taco Hemingway - "Jarmark"
  8. Białas - "H8M5"
  9. Taco Hemingway - "Europa"
  10. Kwiat Jabłoni - "Niemożliwe"