W dniach 20-22 sierpnia 2020 roku w Cieszanowie odbędzie się 11.edycja jednego z największych rockowych festiwali w Polsce.Organizatorzy postanowili zaskoczyć melomanów pewnymi innowacjami. Co czeka fanów muzyki?

Cieszanów Rock Festiwal - koncert w języku migowym

Uczestnicy Cieszanów Rock Festiwal mogą spodziewać się proekologicznych działań, nowych stref aktywności i kilku nowych rozwiązań na rzecz dostępności festiwalu - czytamy w informacji przesłanej do mediów. Najciekawsza wydaje się jednak zaproponowana przez organizatorów opcja obejrzenia koncertu przetłumaczonego na język migowy.

Pomysł na tłumaczenie koncertów na język migowy chodził za nami już od 2 lat. W 2019 roku, w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier, zorganizowałam tłumaczenie całego koncertu Czesława Mozila przez profesjonalnych tłumaczy i osoby Głuche. To było bardzo inspirujące i wzruszające wydarzenie. Od tego czasu postanowiłam sobie, że zrobię wszystko, aby odzyskać muzykę i festiwale muzyczne dla Głuchych. Stąd współpraca z Fundacją Kultury Bez Barier i plan na zrealizowanie takiego projektu w Cieszanowie. Dla niektórych to może być jakaś fanaberia, ja jednak wiem, że wśród Głuchych jest wiele młodych ludzi, którzy marzą o tym, aby na równi z innymi bawić się na letnich festiwalach. Poza tym symultaniczne tłumaczenie koncertu na żywo to fantastyczne show, atrakcyjne dla każdego odbiorcy - mówi Anna Cygankiewicz, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację festiwalu.

Me And That Man na CRF

Jedną z głównych gwiazd imprezy będzie projekt Adama Nergala Darskiego, lidera światowej sławy grupy Behemoth. Me And That Man zagra na cieszanowskiej scenie. Projekt Nergala i Portera zyskał już międzynarodową renomę. Po mocnym debiucie płytą "Songs of Love and Death" z 2017 roku, zespół wraca w nowej postaci - a co najważniejsze - z nową muzyką.

Ekologia na CRF

CRF zapowiada redukcję zużycia plastiku w strefach gastronomicznych (np. wprowadzenie biodegradowalnych kukurydzianych kubków), opracowanie systemu segregacji śmieci, promowanie wymiany rockowych koszulek i płyt.