Hasło #GirlPower w świecie mody przybiera na sile! Niedawno stery domu mody Dior przejęła pierwsza kobieta w historii marki - Maria Grazia Chiuri, a dziś już wiemy, że takie same zmiany wprowadza słynna marka Givenchy. Po wielu latach prowadzenia tego domu mody przez mężczyzn (m.in Johna Galliano i Juliena Macdonalda), ogłoszono, że Riccardo Tisci (ostatni szef Givenchy) zastąpi Clare Waight Keller. Będzie ona nowym dyrektorem kreatywnym Givenchy.

Clare Waight Keller może pochwalić się naprawdę imponującym portfolio. Pracowała między innymi dla Calvina Kleina, Gucci, czy Ralpha Laurena. Jeszcze do niedawna kierowała marką Chloé, kojarzoną ze stylem boho, sukienkami w kwiaty i dziewczęcymi akcesoriami. Mówiło się, że zrezygnowała z posady ze względu na sprawy rodzinne, ale jak widać powód był całkiem inny... Jak więc sprawdzi się w domu mody Givenchy, którego znakiem rozpoznawczym są klimaty rock'owe i grunge'owe, czyli stanowiące zupełne przeciwieństwo filozofii Chloé? Dodatkowo markę Givenchy i samego Riccardo Tisciego uwielbiały siostry Kardashian. A im do mody lansowanej przez Chloé daleko...

Czyżby Clare Waight Keller planowała diametralnie zmienić wizerunek marki Givenchy? I jak poradzi sobie z kolekcjami haute couture? 

Cóż... pozostaje nam tylko czekać i uważnie śledzić poczynania nowej dyrektor kreatywnej Givenchy. Kobiety górą! :)

fot. East News