Claudia Schiffer znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa – w latach 90. najczęściej pojawiała się na okładkach pism - ponad tysiąc razy. Łowca talentów agencji odkrył ją na dyskotece w Düsseldorfie, kilka miesięcy później awansowała do ścisłej czołówki modelek. W przeciwieństwie do swoich koleżanek nie imprezowała, nie pokazywała się co kilka miesięcy z nowym mężczyzną, wolny czas wolała spędzać w Niemczech z rodzicami.

Claudia Schiffer: początki kariery

Claudia Schiffer próbowała, podobnie jak inne jej sławne koleżanki z wybiegów, zostać aktorką, zagrała w kilku filmach, m.in. w „To właśnie miłość” z Hugh Grantem, ale nie zrobiła kariery na ekranie. Nie wiadomo, na co wydawała swoje gigantyczne honoraria, ale zapytana, co by kupiła za sto marek, odpowiedziała rozbrajająco:

„Przecież to nie wystarczy nawet na koszulkę”.

Schiffer zaręczyła się ze słynnym magikiem Davidem Copperfieldem, ale wkrótce potem wybuchł skandal, bo okazało się, że był to związek zaaranżowany, który miał na celu wyłącznie podtrzymanie popularności obojga. W maju 2002 roku Claudia wyszła za brytyjskiego reżysera i scenarzystę Matthew Vaughna, autora m.in. filmów z serii „Kingsman”. Mają troje dzieci w wieku od 9 do 16 lat, ich imiona, tak jak mamy, zaczynają się na literę C: Cosima, Clementine i Caspar. Modelka czasami występuje w reklamach, ma też swoją markę ubrań z kaszmiru Claudia Schiffer Knitwear.

Zdjęcia Claudii Schiffer obejrzycie w GALERII.