Najsłynniejsza modelka lat 90-tych nie chce ustąpić pola młodszym koleżankom. Faktem jest, że gwiazd jej pokroju było dotąd niewiele w świcie mody: Cindy Crawford, Naomi Campbell, Elle McPherson, Linda Evangelista i Claudia... a potem długo, długo nic. Dzieje się tak zapewne dlatego, że aby zyskać sławę potrzeba czegoś więcej niż ładna buzia i nienaganna figura. Potrzebne jest to „coś” – osobowość, magnetyzm spojrzenia, pewność siebie. Schiffer ma to wszystko i dlatego nadal jest na szczycie. Po wielu latach chodzenia na pokazach u Alberty Ferretti, Claudia Schiffer zgodziła się użyczyć swojego wizerunku do promocji pierwszego zapachu projektantki. W końcu każdy szanujący się kreator mody powinien mieć perfumy swojego imienia...

"Claudia to ikona piękna, kobieta, której zmysłowość bierze się z jej wyjątkowej i niepowtarzalnej osobowości. Ma samoświadomość i siłę – cechy, których posiadaczką pragnie być każda kobieta. Claudia to ucieleśnienie kobiety, dla której projektuję ubrania i dla której stworzyłam mój zapach,” mówi Alberta Ferretti, zapytana o uzasadnienie swojego wyboru.

A piękna blondynka odpowiada: „To zaszczyt być wybraną na twarz perfum Alberty Ferretti. Pracujemy razem od lat i bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tak ekscytującym projekcie. Projekty Alberty to ucieleśnienie elegancji i kobiecości. Nowe perfumy idealnie wpisują się w ten styl.” Ponieważ skład perfum nie został jeszcze ujawniony, czekamy z niecierpliwością, aby poznać ten zapach.