Clive Swift nie żyje. Angielski aktor i autor piosenek, znany przede wszystkim z roli Ryszarda Bukieta w brytyjskim serialu komediowym "Co ludzie powiedzą?", zmarł w piątek, 1 lutego 2019 roku. O śmierci artysty poinformował media jego agent. Clive Swift odszedł w domu, w otoczeniu swojej rodziny. Wcześniej przebywał krótko w szpitalu St Mary's Hospital w Londynie z powodu choroby, która obejmowała między innymi problemy z oddychaniem. Zmarł osiem dni przed swoimi 83. urodzinami.

Kim był Clive Swift?

Clive Walter Swift urodził się 9 lutego 1936 roku w Liverpoolu. Pochodził z żydowskiej rodziny. Jego brat, David, również był aktorem. Zanim w 1990 roku zaczął grać w serialu "Co ludzie powiedzą?", wystąpił w takich produkcjach, jak "Szał" Alfreda Hitchcocka, "Wieki ciemne" Johna Boormana, miniserialu "Churchill w niełasce" i Oscarowym dramacie przygodowym "Podróż do Indii" Davida Leana z Judy Davis i Peggy Ashcroft. Zajmował się także pisaniem piosenek - wiele z nich zostało wykorzystanych w seriali "Co ludzie powiedzą?".

Clive Swift w 1960 ożenił się z pisarką, Margaret Drabble. Para wzięła rozwód w 1975. Miał jedną córkę, Rebeccę, która zmarła w kwietniu 2017 oraz dwóch synów, Adama Swifta, filozofa politycznego i socjologa oraz Joe Swifta, projektanta ogrodów, dziennikarza i prezentera telewizyjnego.

Zdjęcia aktora znajdziecie w naszej galerii.

SPRAWDŹ TEŻ: NIE ŻYJE BOŻENA AKSAMIT - autorka reportażu o księdzu Jankowskim