"Love Is Blind" to bez wątpienia jeden z największych hitów serwisu Netflix na początku 2020 roku. Pełen dramatów i wprawiających w zażenowanie momentów randkowy reality show stał się grzeszną przyjemnością milionów widzów na całym świecie, także w Polsce. Obejrzeliście już wszystkie 11 odcinków nowego programu i nie macie pojęcia, co teraz zrobić z wolnym czasem? Mamy coś z myślą o tych, którzy w oczekiwaniu na wieści o drugim sezonie "Miłość jest ślepa" (Netflix na razie milczy w tej sprawie) mają ochotę na kolejną dawkę telewizyjnych emocji. Poniżej znajdziecie listę 10 programów typu reality TV, które powinny skutecznie wypełnić pustkę po zakończeniu oglądania miłosnych przygód Lauren, Camerona, Amber, Matthew i pozostałych bohaterów "Love Is Blind".

Co oglądać po "Love Is Blind" na Netflix?

"Pięć pierwszych randek" (2019)

W każdym odcinku jedna samotna osoba umawia się na aż pięć randek w ciemno. Czy którejś z nich uda się znaleźć kogoś wartego kolejnego spotkania?

"Powrót do eks" (2018)

Czterech singli postanawia po latach wrócić do swoich byłych partnerów, o których nadal nie potrafią lub nie chcą zapomnieć.

"The Circle" (2020)

Połączenie "Big Brother", "Catfish" i jednego z odcinków "Black Mirror" pt. "Na łeb na szyję" (oryg. "Nosedive"), gdzie ukazano świat, w którym o pozycji społecznej decyduje status na portalach społecznościowych. Podobnie jak w "Love Is Blind" uczestnicy w początkowej fazie programu nie maja ze sobą fizycznego kontaktu. Na Netflix znajdziecie amerykańską i brazylijską edycję show.

Programy podobne do "The Love is Blind"

"UnREAL" (2015-2018)

Coś dla ciekawskich. "UnREAL" to co prawda serial, a nie reality show, ale świetnie ukazuje kulisy powstawania takich programów randkowych, jak "Love Is Blind". Legalnie do obejrzenia na amerykańskiej platformie streamingowej Hulu.

"The Bachelor" (2002-)

Bijący rekordy popularności program randkowy, który w Stanach Zjednoczonych doczekał się już... 24 sezonów.

"Tempation Island" (2001-2003, 2019-)

To także klasyka gatunku. Pary decydują się zamieszkać z grupą singli przeciwnej płci, aby sprawdzić siłę swoich związków. Dramy są po prostu nieuniknione.

"Dopasowani" [oryg. "Are You the One?"] (2014-)

Emitowany na MTV show, w którym dziesięć kobiet i dziesięciu mężczyzn spędza razem 10-tygodniowe wakacje, szukając między sobą drugiej połówki.

Polskie randkowe programy reality show

"Ex na plaży Polska" (2016-2018)

W tym programie, który doczekał się czterech polskich edycji, ośmioro samotnych mężczyzn i kobiet szuka miłości podczas rajskich wakacji. Sprawy komplikują się, gdy dołączają do nich ich eks-partnerzy.

"Love Island Polska" (2019)

Pierwsza polska edycja znanego na całym świecie reality show okazała się hitem jesiennej ramówki Polsatu. Cały sezon do obejrzenia na platformie ipla.tv.

"Hotel Paradie Polska" (2020)

Emitowany aktualnie na antenie TVN 7 show, który prowadzi znana z "Top Model" Klaudia El Dursi, bardzo przypomina "Love Island". Co ciekawe, ten format jest starszy - jego pierwsza amerykańska edycja powstała już w 2003 roku.

ZOBACZ TEŻ: Red Lipstick Monster pokazała, jak łatwo zrobić w domu żel antybakteryjny, który zabija koronawirusa