Zwykłe lakiery a hybrydy — czym się różnią?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, czym różnią się oba lakiery. Hybrydy są znacznie nowszym rozwiązaniem niż lakiery tradycyjne, ale równie szybko zyskały ogromną popularność. Malowanie nimi paznokci wygląda tak samo, jak malowanie lakierami tradycyjnymi. Wymagają one jednak położenia dodatkowej bazy pod lakier kolorowy i topu wykończeniowego na wierzch.

W odróżnieniu od zwykłych lakierów wymagają także utwardzenia pod lampą UV/LED, co zapewnia im niezwykłą trwałość. Dlatego każda pojedyncza warstwa musi być trzymana pod światłem od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund, aby zyskać swoją ostateczną formę.

Hybrydy utrzymają się na Twoich paznokciach nawet 4 tygodnie, jednak ich usunięcie będzie wymagało nieco więcej czasu niż szybkie przetarcie zmywaczem. Trzeba je usuwać produktem z acetonem, mocząc w nim paznokcie albo trzymając przez kilka minut w owijkach nasączonych płynem. Po tym lakier łatwo odejdzie od płytki i wystarczy tylko wygładzić ją bloczkiem polerskim.

Lakier hybrydowy – największe zalety

Jak już wspomnieliśmy, lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet do kilku tygodni. Nie musisz się martwić, że będą odchodzić lub odpryskiwać jak zwykłe lakiery. Hybrydy zapewnią Ci idealny manicure aż do momentu, gdy postanowisz je zdjąć i wykonać nową stylizację. Istotne jest również to, że lakier utwardzony pod lampą jest od razu gotowy i nie musisz czekać, aż wyschnie!

Oferta kolorów jest ogromna, więc nie martw się tym, czy znajdziesz wśród nich swój ulubiony odcień. W dodatku zapewniają wysoki połysk i mocne nasycenie koloru, który nie blaknie ani nie ściera się z czasem. Lakiery są także odporne na działanie słońca, a więc nie żółkną pod jego wpływem. Twój ulubiony kolor pozostanie taki sam przez cały czas!

Czy musisz chodzić na manicure hybrydowy do salonu?

Tradycyjny lakier jak i lakier hybrydowy ma swoje zalety. Pierwsze z nich sprawdzą się lepiej, jeśli lubisz często zmieniać stylizacje i kolory na swoich paznokciach. Drugie — jeśli zależy Ci na tym, aby zrobić manicure i nie martwić się o nic przez kilka najbliższych tygodni. Najważniejsze jest jednak to, że obie te techniki możesz wykorzystywać sama w domowych zaciszu.

Samodzielne malowanie paznokci zwykłymi lakierami to nic nowego, ale hybryda? Dzięki zestawom hybrydowym, w których znajdziesz lampę i wszystkie niezbędne produkty, możesz zrobić manicure tą techniką samodzielnie. To proste i nie wymaga szczególnych umiejętności. Wystarczy trochę chęci i wprawy i nie musisz się już martwić o termin u kosmetyczki, ani płacić za każdą stylizację. Spróbuj i przekonaj się sama!