Joshua Rush wyznał, że jest biseksualistą. 17-letni amerykański aktor, znany głównie z emitowanego na antenie Disney Channel serialu "Andi Mack", zdecydował się ujawnić swoją orientację seksualną za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zrobił to zresztą w dość zabawny sposób.

- Pierwsza osoba, która odpowie na tego tweeta jest bi, lol - napisał we wtorek na Twitterze. - Pierwszy! Wygrałem! To ja jestem bi. A teraz gdy już to powiedziałem, mam wam jeszcze coś do przekazania. Oczywiście są ważniejsze rzeczy niż to, że lubię obydwie płcie, ale chciałbym się z wami tym podzielić - tak sam skomentował swój własny wpis.

W kolejnych wpisach Joshua Rush odniósł się m.in. do faktu, że to właśnie on przez parę lat wcielał się w Cyrusa Goodmana, czyli pierwszą otwarcie homoseksualną postać w historii oryginalnych produkcji kanału Disney Channel.

- Czy to nie ironiczne, że akurat ja, który gram tę rolę, sam nie miałem tej odwagi? - dodał.

Młody aktor wyznał, że to jednak nie homoseksualny wątek granej przez niego postaci w serialu skłonił go do zrobienia coming outu. Rush zdradził, że na jego decyzję w dużej mierze wpłynęły niezwykle pozytywne reakcje wielu widzów po tym, jak okazało się, że jego serialowy bohater jest gejem.

- Poczułem odwagę myśląc o was wszystkich, którzy poczuliście się ośmieleni przez Cyrusa, aby dokonać własnego coming outu - wyjaśnił Rush.

Kim jest Joshua Rush?

Joshua Rush przyszedł na świat 14 grudnia 2001 roku w Houston w stanie Teksas w żydowskiej rodzinie. Rodzice od początku wspierali jego aktorską karierę, dzięki czemu zadebiutował w telewizji już jako paroletni chłopiec. Mówi biegle w dwóch językach - angielskim i hiszpańskim, którego nauczył się od swojej niani. Do tej pory można było go oglądać m.in. w komedii "Wspólna chata" (2012) oraz thrillerze "Emelie" (2015).

Zobacz zdjęcia Joshuy Rusha w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Cameron Boyce - rodzina ujawniła przyczynę śmierci 20-latka