Cristiano Ronaldo to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych Portugalczyków na świecie. Kapitan portugalskiej reprezentacji narodowej to nie tylko najważniejszy zawodnik Realu Madryt, który znany jest nawet w najodleglejszych zakątkach świata, ale także ikona popkultury, która sprzeda każdy produkt: od bokserek własnego projektu, po jednorazowe maszynki do golenia. Jego kraj postanowił w końcu odwdzięczyć się mu za jego wkład w rozsławianie Portugalii, a szczególnie wyspy Madera, z której pochodzi. Z tej okazji Ronaldo został patronem portu lotniczego właśnie na Maderze. Od teraz jego nazwa brzmi "Lotnisko Madera im. Cristiano Ronaldo". To jednak nie wszystkie niespodzianki, które czekały na niego w tym tygodniu. Prawdziwym hitem Internetu okazało się popiersie CR7, które zostało odsłonięte podczas środowej uroczystości. Co było z nim nie tak?

ZOBACZ: CRISTIANO RONALDO Jak piłkarz wygląda w samych bokserkach?

Dlaczego mini-pomnik Ronaldo wzbudził tyle aż emocji? No cóż, wystarczy na niego spojrzeć. Popiersie ciężko skojarzyć z najsłynniejszym piłkarzem świata. Brązowa mini-statua przedstawia twarz Ronaldo powykrzywianą w bardzo dziwny sposób. Również proporcje jego twarzy pozostawiają wiele do życzenia.

POLECAMY: CRISTIANO RONALDO wszystkie samochody piłkarza.Czym jeździ CR7?

Nic dziwnego, że Ronaldo podczas ceremonii otwarcia lotniska musiał ukrywać swoje zażenowanie. Nie obyło się podczas niego także bez momentu spontanicznego śmiechu. Czyby piłkarz i towarzyszący mu dygnitarze śmieli się do rozpuku z nietypowej wizji artysty, który przygotował nietypowe popiersie Boskiego Ronaldo…?

W sieci już pojawiły się memy, które umiejętnie naśmiewają się z tej wtopy artysty. Oto najpopularniejszy z nich. Jak Wam się podoba? ;-)