Cuba Gooding Jr. został aresztowany. Jak poinformowała nowojorska policja, amerykański aktor, znany m.in. z tytułowej roli w serialu "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona", jest oskarżony o molestowanie seksualne studentki w barze na Manhattanie. 29-latka twierdzi, że hollywoodzki gwiazdor w niedzielę w nocy wbrew jej woli dotykał jej piersi. 

Zdobywca Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Jerry Maguire" w czwartek po południu sam stawił się na komendzie w Harlemie. Po niemal trzech godzinach został skuty w kajdanki i przewieziony do aresztu. 51-latek nie przyznał się do winy i już parę godzin później został wypuszczony na wolność. Co mu grozi?

Cuba Gooding Jr. oskarżony o napastowanie

Prokuratura poinformowała media, że Cuba Gooding Jr. usłyszał zarzut napaści seksualnej trzeciego stopnia, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności. Zeznania rzekomej ofiary aktora potwierdzili już funkcjonariusze, którzy przejrzeli nagrania z monitoringu zamieszczonego w barze, gdzie doszło do zdarzenia.

Wobec Goodinga prowadzone jest jeszcze drugie dochodzenie. Po tym, jak w mediach zrobiło się głośno o incydencie na Manhattanie, na policję zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że aktor molestował ją kilka lat temu. Nie wiadomo jednak, czy w tym przypadku gwiazdor również usłyszy zarzuty. Zgodnie z obowiązującym tam prawem, tego typu sprawy przedawniają się bowiem po dwóch latach.

Kim jest Cuba Gooding Jr. prywatnie?

Gooding ożenił się ze swoją szkolną miłością, Sarą Kapfer, w 1994 roku. Para spotykała się ze sobą przez siedem lat, zanim wzięła ślub. W 2014 roku ogłosili separację. Trzy lata później aktor wystąpił o rozwód. Z tego związku mają troje dzieci. Icj najstarszy syn, Mason, ktry urodził się w 1996, poszedł w ślady ojca i został aktorem. W 1998 roku na świat przyszedł ich drugi syn, Spencer, a 2005 roku para przywitała na świecie córkę, Piper.

Cuba Gooding Jr. aresztowany - zobacz zdjęcia GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Mamed Ch. zatrzymany przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych. "Usłyszy zarzuty"