Materac 100x200 cm – jaka jest optymalna twardość podłoża do snu?

Poza rozmiarem kluczową cechą materaca jest jego twardość. Zgodnie z zaleceniami, osoby z wyższą masą ciała powinny spać na twardych materacach, a z niższą – na miękkich. Stopnie twardości określa czterostopniowa skala oznaczona literami od H1 do H4. Materace H1 są materacami bardzo miękkimi. Powinny zapewniać komfort osobom, których waga nie przekracza 60 kg. Jeżeli nasza waga mieści się w przedziale 60-80 kg, dobrym wyborem będzie materac H2 (średni miękki). Przy wadze od 80 do 100 kg rekomenduje się materac H3 (średnio twardy), natomiast kiedy waga wskazuje więcej niż 100 kg, dobrym wyborem będzie materac twardy z symbolem H4.

Może się zdarzyć, że osoby ze szczupłą sylwetką będą preferować materac twardy, a osoby o wyższej wadze – miękkie podłoże do snu. Jeśli nie do końca wiemy, jaka twardość materaca 100x200 cm jest dla nas najodpowiedniejsza, zdecydujmy się na materac dwustronny. Takie materace gwarantuje marka Hilding: szwedzki producent łóżek i materacy. Należy do grona najbardziej cenionych dystrybutorów materacy, ponieważ na pierwszym miejscu stawia zdrowie i najwyższą jakość życia swoich klientów.

Ciekawą propozycją materaca dwustronnego jest materac Hilding Flamenco. W jego wkładzie znajdziemy 7-strefowe sprężyny kieszeniowe oraz dwa rodzaje pianek: po jednej stronie piankę lateksową, a po drugiej stronie piankę wysokoelastyczną.


 
Materac 100x200 cm – sprężynowy czy piankowy?

W ofercie materacy 100x200, idealnych dla osób śpiących pojedynczo, znajdziemy zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe. Co wyróżnia poszczególne modele?  

1.Materace sprężynowe to zarówno najbardziej klasyczne materace ze sprężynami bonellowymi, jak też nowoczesne materace kieszeniowe oraz materace multipocket. Są wypełnione sprężynami umieszczonymi w materiałowych kieszeniach. Każda ze sprężyn pracuje oddzielnie – nie są ze sobą połączone, dlatego te materace wyróżniają się elastycznością punktową. Powierzchnia materaca ugina się wyłącznie w miejscu nacisku i idealnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. W materacu multipocket tych sprężyn jest nawet dwa razy więcej, ponieważ mają mniejszą średnicę. Dzięki temu w ciągu nocy nasze ciało odpoczywa, a mięśnie się rozluźniają. Przykładem materaca multipocket jest materac Hilding Makarena. Sprężynowy wkład otaczają z jednej strony pianka lateksowa, a z drugiej strony pianka Visco. Możemy dowolnie obracać materac w zależności od tego, czy potrzebujemy dodatkowej sprężystości, czy chcemy poczuć wrażenie otulenia.
2.Materace piankowe, które mogą być wykonane z pianki wysokoelastycznej, pianki termoelastycznej lub pianki lateksowej, bądź z połączenia poszczególnych rodzajów pianek. Np. w materacu Hilding Rumba producent zastosował dwa rodzaje pianek: solidną i sprężystą piankę wysokoelastyczną Velvet Touch oraz termoelastyczną piankę Visco.

Wybór najlepszego materaca 100x200 cm należy do nas!

100x200 cm – idealne wymiary materaca dla jednej osoby

Na koniec przyjrzyjmy się bliżej priorytetowej kwestii, jaką jest rozmiar materaca. Już na samym początku uznaliśmy, że materac 100x200 będzie dobrym rozwiązaniem dla osób śpiących pojedynczo. Minimalna szerokość materaca dla jednej osoby wynosi 70 cm, z kolei za optymalną uznaje się szerokość 80 cm. Jednak takie szerokości mogą być dla nas niewystarczające, zwłaszcza kiedy wiercimy się w nocy i często zmieniamy pozycję.

W ofercie marki Hilding Anders, szwedzkiej firmy specjalizującej się w produkcji materacy od ponad 70 lat, zajdziemy również materace 120x200 cm. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca w sypialni, taki materac zagwarantuje nam przyjemny, komfortowy sen i nie będzie krępować naszych ruchów w nocy. Materac 100x200, nieco szersza wersja standardowego materaca pojedynczego, również nie zawiedzie naszych oczekiwań! Dobierzmy odpowiednią twardość i właściwy rodzaj materaca, a sen przyniesie ukojenie i odprężenie.