Picie wody z plastikowej butelki w 2019 roku uchodzi już nie tylko za niemodne, ale również postrzegane jest wręcz jako wyraz sporej ignorancji wobec problemów związanych ze środowiskiem naturalnym. Nie da się jednak ukryć, że nie wszyscy przepadamy za smakiem zwykłej kranówki. Chociażby z tego powodu coraz większą furorę robią dzbankowe filtry do wody.

Warto dodać, że picie filtrowanej oznacza nie tylko rezygnację z zalewającego nas zewsząd plastiku. Czysta, bezpieczna woda jest w zasięgu naszej ręki bez wychodzenia domu. Wystarczy odkręcić kran i poczekać kilka minut. Koniec z ciągłym traceniem czasu na zakupy i uciążliwym dźwiganiem ciężkich butelek ze sklepu do domu. Podsumowując - lepiej dla Ciebie, lepiej dla środowiska.

Smakoszy z pewnością zainteresuje fakt, że filtrowana woda jest najlepszą bazą do przygotowania herbaty, kawy, napojów i wielu dań. Herbata przygotowana na bazie miękkiej wody ma głębszy smak i aromat, a na jej powierzani nie zobaczycie nieapetycznego osadu.

Choć trudno jest w to uwierzyć, filtrowaną wodę BRITA każdego dnia pije już... 250 mln ludzi z 66 krajów na 5 kontynentach. Również z Polski!