Przewidywania bukmacherów sprawdziły się - Włochy wygrały tegoroczną Eurowizję w Rotterdamie. Choć rockowy zespół Maneskin zajął u jury dopiero czwarte miejsce, to zdeklasował konkurencję w głosowaniu publiczności i z łączną notą 524 punktów zwyciężył w finale konkursu.

ZOBACZ: Rockowy zespół z Włoch podbił serca fanów konkursu. Poznajcie Maneskin!

Trzecie w historii zwycięstwo Italii przysłoniła jednak głośna afera, która wybuchła w sieci jeszcze w trakcie emisji show. W mediach społecznościowych hitem stał się krótki filmik, na którym widać jak Damiano David pochyla się nad stołem. Wiele osób twierdzi, że wygląda to tak, jakby 22-letni wokalista... brał narkotyki.

Wokalista Maneskin posądzony przez internautów o branie narkotyków

Wątek nieszczęsnego nagrania poruszono już na konferencji prasowej z udziałem zwycięskiej grupy. Jeden z dziennikarzy wprost zapytał lidera Maneskin o to, czy podczas finału Eurowizji wciągał kokainę. Artysta stanowczo zaprzeczył i wyjaśnił, że schylił się, aby uprzątnąć zbite przez swojego kolegę z zespołu szkło.

Nie biorę narkotyków. Tomas stłukł szklankę nogą - powiedział.

Damiano David nie krył swojego oburzenia.

Nie zażywam kokainy… Proszę, nie mów tak - dodał.

Wzbudzający ogromne kontrowersje filmik odbił się w Internecie bardzo szerokim echem. Grupa Maneskin postanowiła więc jeszcze raz odnieść się do całej sprawy także na swoim oficjalnym profilu na Instagramie. Autorzy utworu "Zitti E Buoni" wyznali, że są nawet gotowi poddać się badaniom na obecność narkotyków.

Jesteśmy naprawdę zszokowani tym, co niektórzy mówią o zażywaniu narkotyków przez Damiano. Naprawdę jesteśmy przeciwni narkotykom i nigdy nie braliśmy kokainy. Jesteśmy gotowi wykonać testy, ponieważ nie mamy nic do ukrycia. Jesteśmy tutaj, aby grać naszą muzykę, bardzo cieszymy się z wygranej w Eurowizji i chcemy podziękować wszystkim za wsparcie. Rock'n Roll nigdy nie umiera. Kochamy was! - czytamy.

Myślicie, że internautów przekonają te wyjaśnienia?

SPRAWDŹ TEŻ: Polska na Eurowizji - które miejsce zajął Rafał Brzozowski i ile punktów otrzymał? Znamy wyniki półfinałów