Druga edycja "Dance Dance Dance" wchodzi w decydująca fazę. W sobotni wieczór widzowie tanecznego show Telewizji Polskiej poznali finalistów programu. O tym, kto awansował do wielkiego finału zdecydowały występy solowe Anny Karczmarczyk, Rafała Mroczka, Mateusza Janusza i Rafała Jonkisz. Kto powalczy o końcowy trumf i postara się powtórzyć sukces Wiktorii Gąsiewskiej i Adama Zdrójkowskiego sprzed roku? Sprawdź poniżej.  

"Dance Dance Dance 2" - kto wystąpi w finale? 

Za nami półfinałowy odcinek "Dance Dance Dance 2". Tym razem widzowie mogli podziwiać występy solowe uczestników drugiej edycji tanecznego show, które zadecydowały o tym, który duet awansował do wielkiego finału. Jako pierwszy na parkiecie zaprezentował się Rafał Jonkisz. Mister Polski z 2015 roku wykonał taniec do utworu Marky Marka and the Funky Bunch, "Good Vibrations". Występ starszego z braci Jonkisz tak rozpalił jury, że doprowadził on do zabawnej przepychanki słownej między Anną Muchą a Idą Nowakowską. Obie panie spierały się o to, dla której z nich 23-latek wykonał swoją choreografię. Każda z nas, idę o zakład, czuła się tak, jakbyś tańczył dla nas - mówiła zachwycona Anna Mucha. Półfinalista Mister World 2016 otrzymał 26,5 punktu. 

Z dużym wyzywaniem musiała się zmierzyć Anna Kaczmarczyk. Aktorka znana z roli Aleksandry Pietrzyk w serialu "Na dobre i na złe" wykonała taniec do piosenki "Applause" autorstwa Lady Gagi. - To nie był przekaz na 100%, nawet nie na 90%. Moim zdaniem na maksymalnie 75% - tak występ 28-latki skomentowała Anna Mucha, która przyznała 7 punktów. W sumie Kaczmarczyk otrzymała od jury 23,5 punktu. 

Kolejnym uczestnikiem, który zaprezentował swoją solową chorografię był Mateusz Janusz. Chłopak Pameli Stefanowicz za taniec do piosenki Justina Timberlake, "Rocky Your Body" dostał od jury 24,5 punktu. - Stałeś się zwierzakiem scenicznym - tak występ Mateusza skomentowała Ida Nowakowska.  

W sobotni wieczór ostatni na parkiecie pojawił się Rafał Mroczek, który musiał udźwignąć ogromny ciężar odpowiedzialności, ponieważ od jego występu zależało, czy wraz z Przemysławem Cypriańskim wystąpią w finale. Serialowy Paweł Zduński zatańczył do legendarnego utworu Freda Astaire'a, "Puttin' on the Ritz". Bardzo skomplikowaną technikę tańca - stepowanie, Anna Mucha, Ida Nowakowska oraz Robert Kupisz ocenili na 27 punktów.  

Po zsumowaniu wszystkich punktów, także tych z zeszłego odcinka, z programem musieli się pożegnać Rafał i Krzysztof Jonkiszowie. Mister Polski i jego młodszy brat 10 tys. złotych, które wygrali w tanecznym show TVP, przekazali Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że dostaliśmy możliwość wzięcia udziału w takiej przygodzie, że tyle trwała i tak dużo się nauczyliśmy. To będą wspomnienia na całe życie - powiedział tuż po ogłoszeniu wyników Rafał Jonkisz. 

Przypomnijmy, w związku z pandemią koronawirusa, producenci programu zdecydowali, że w przyspieszonym finale "Dance Dance Dance 2" w przeciwieństwie do pierwszej edycji wystąpią nie dwie, a trzy pary. Odcinek finałowy odbędzie się w studiu "Pytania na Śniadanie" w sobotę, 25 kwietnia.  

Relacja z wielkiego finału już za tydzień na stronie Gala.pl! 

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Jonkisz wspomina zmarłego ojca: "Odejście taty było dezorientującym ciosem" [WIDEO]