W kolejnym odcinku "Dance Dance Dance 3" zwyciężczyni Eurowizji Junior sprzed trzech lat zatańczy do piosenki Sii "The Greatest". Jak wiadomo, utwór pochodzącej z Antypodów artystki to muzyczny hołd złożony ofiarom, które zginęły z rąk Omara Mateena podczas strzelaniny w klubie gejowskim w Orlando w 2016 roku.

W klipie Maddie Ziegler, tancerka znana z innych teledysków australijskiej piosenkarki, ma na twarzy kolorowe paski symbolizujące tęczę, których nie mogło zabraknąć także w charakteryzacji Roksany. Nikt chyba nie przypuszczał, że tęczowy makijaż może stanowić jakikolwiek problem, a jednak...

TVP ocenzuruje tęczowy make-up Roxie Węgiel

Jak informuje Pudelek.pl, produkcja i władze stacji, tuż po realizacji nagrania, podjęły decyzję o ocenzurowaniu tych fragmentów występu młodej wokalistki, gdzie widać elementy tęczy, która jest symbolem środowisk LGBT+. Wszystkie osoby pracujące na planie show miały otrzymać e-maila w tej sprawie.

Jak wszyscy wiemy, Roksana w odcinku 7. tańczyła do piosenki "The Greatest". Zostało to zrealizowane tak, aby jak najwierniej oddać teledysk... Niektóre osoby z TVP dopatrzyły się jednak na twarzy Roksany symboli, których tam nie było. Przechodząc do meritum, jakiekolwiek zdjęcia z planu, gdzie Roksana występuje z kolorowymi paskami na twarzy, albo muszą być wyczyszczone zupełnie, albo też zmienione na szarobure. Proszę o przekazanie tego również Roksanie, osobom od social mediów i fotografowi, który robi zdjęcia na planie oraz wszystkim osobom, które mają w zwyczaju publikować zdjęcia z planu na swoich prywatnych social mediach - czytamy. 

Centrum Informacji Telewizji Polskiej odpowiedziało na zarzuty o cenzurowanie treści w oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu. 

Program "Dance Dance Dance" jest audycją o charakterze wyłącznie rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią. Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar - producenta wykonawczego - uznali, że stylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną - napisano. 

Do całej sytuacji odniosła się również firma Rochstar, odpowiedzialna za produkcję programu. Ich zdaniem TVP jako "zleceniodawca ma prawo do nadzoru produkcyjnego i udzielania wskazówek". 

Rochstar, jako producent programu "Dance Dance Dance", stoi na stanowisku, że nie można włączać nieletnich wykonawców programu rozrywkowego w jakikolwiek spór światopoglądowy. Dlatego Rochstar uznał pomysł zmiany kolorów na twarzy wykonawczyni Roksany, które mogłyby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną, za uzasadniony. Program "Dance Dance Dance" jest programem rozrywkowym, którego istotą jest działalność artystyczna i twórcza, a TVP jako zleceniodawca ma prawo do nadzoru produkcyjnego i udzielania wskazówek kolaudacyjnych w trakcie realizacji programu - oznajmiła Alicja Czarnecka-Suls, dyrektor zarządzająca. 

Przypomnijmy, że do tej samej piosenki w pierwszej edycji "DDD" tańczyła Patricia Kazadi. Wówczas stacja wyemitowała występ aktorki bez cenzury.

Zgadzacie się z taką decyzją?

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana dnia i godziny emisji "Dance Dance Dance". Kiedy i o której oglądać nowe odcinki tanecznego show?